| mispis a întrebat:

Hei. Mi-am propus sa uit pe un baiat(stiu, suna stupid) dar inca nu stiu cum.Eu m-am gandit sa nu-i mai raspund la beep-uri/mesaje/apeluri.Bine,e usor asta dar problema este:ce fac atunci cand il intalnesc? Nici sa-l ignor de tot nu vreau(as vrea sa fim amici caci altfel nu se poate...eu sufar de fiecare data) dar daca il bag in seama intelege altceva(ca imi place de el sau alte chestii de genul.Nu ca nu mi-ar placea de el dar asa nu se mai poate, deci mai bine il uit). El se comporta cu mine, cand ne intalnim, ca si cum am fi impreuna dar nu face nimic in sensul asta.Si de asta vreau sa-l uit...nu vreau sa-mi fac iluzii aiurea si sa sufar apoi.Deci,ce idei/sfaturi imi dati?
Mersi:*.

4 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Nu faci bine ca nu-i raspunzi si ca vrei sa-l uiti.
Trebuie sa procedezi astfel:
Ramai amica cu el, si ca sa fiti amici trebuie doar sa comunicatii si sa va intelegeti bine, hmm si sa va fiti onesti?

Si intrebarea ta, nu este stupida, este chiar apsolut normala, pentru. ca toti iubim/suferim/dorim...

| ady90 a răspuns:

Pai...parerea mea este ca trebuie sa i-o spui in fata daca altfel nu se poate.
Ii spui sa te lase in pace, iar daca nu te lasa ii tragi una laughing

| byovydj a răspuns:

Sall daca o sa il ignori (si el te place) si el va suferi cum ai suferit u
doar vb cu el pur si simplu ca vrei sa fiti doar prieteni
trebuie sa accepte situatia

| ian04ka a răspuns:

Dupa parerea mea... uitarea tot cere timp si daca va si vedeti din cind in cind agraveaza situatzia! o idee ar fi sa-ti gasesti un iubit! si sa-ti petreci timpul cu el iar gindurile despre acest baiat nici nu vor mai aparea(am in vedere ginduri de genu il plac dar vreau sa fiu mai distanta dar totusi nu vreau sal ignor pentru ca il plac in oarekare masura) si daca totusi daca el arata de parca sunteti impreuna cand te vede! asta inseamna ca te ia in deridere sau pur si simplu vrea ceva sa arate lumii! tu insa nul ignora dar dai de inteles ca nu are nici o sansa si ca teatru lasa sa joace pe alta scena! fii tare, iar eu te voi sustine