| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heeii TPU, vreau sa va spun ceva, dar va rog nu dati raspunsuri rautacioase. De vreun an si ceva, unui baiat ii place de mine. (cel putin asa zice el si cativa prieteni de ai lui). La inceput, eu il cam respingeam, nu imi placea de el. Dar de toamna trecuta, a inceput sa imi placa si mie de el. Vorbeam in fiecare seara pe messenger, facebook. ma suna mereu duminica, ca sa ies, sa ne intalnim. Iar de catva timp, nu mai vorbim in fiecare seara. El mi-a zis ca "ma iubeste", si de obicei el nu zice asta daca nu simte. Si nici nu e genul de baiat care sa isi bata joc de o fata. Din primavara, suntem foarte apropiati. Nu suntem nici simpli amici, dar nici impreuna. De cateva ori m-a si sarutat, ne intalneam mai mereu, dar mai sta uneori si cu alte fete. Dar el a zis ca nu are nici o treaba cu altele. Si uneori ii ziceam "ce-ti mai face iubita?" Iar el zicea "sta langa mine", dar probabil zicea in gluma. Si i-am zis intr-o seara ca vreau sa fie doar al meu si sa nu mai stea cu alte fete si a zis "pai fa-ma sa fiu doar al tau". Si i-am zis ca daca m-ar vedea ca stau cu alt baiat, cum ar reactiona? Si a zis ca n-ar mai vorbi cu mine. Si de obicei imi spune "mâța mea". Dar de ceva timp, uneori pare ca nu e interesat deloc de mine, ma suna foarte rar, nici nu mai vorbim mult pe messenger sau facebook, s-a cam racit intre noi totul. Dar cand ne vedem si suntem față in față, parca pare ca suntem impreuna, ne sarutam, ne tinem in brate. Iar in seara asta i-am spus ca mi-ar placea sa ne tinem in brate mai mult, de mana. si a zis ca si el ar vrea asta.Si i-am zis ca eu as mai vrea si altceva, dar care el nu cred c-ar vrea. Si a zis "ba vreau" si i-am zis ca nu cred ca vrea si a zis sa ii spun. Si i-am spus ca as vrea sa fim impreuna, sa fie iubitul meu si a zis ca "nu stiu ce sa spun". sad apoi a zis ca iese, pentru ca in ultima perioada nu se simte bine, si a iesit. sad ce sa fac? El este totul pentru mine, nu pot sta fara el sad tin foarte mult la el si nu este zi sa nu ma gandesc la el. sad ma simt foarte naspa ca i-am zis sad cand a zis "nu stiu ce sa spun", parca a cazut cerul pe mine, m-a bufnit plansul si nu ma pot opri sad eu chiar tin la el, nu am mai tinut la nici un baiat asa cum tin la el sad vreau un sfat de la voi sad oricum, de acum inainte n-am sa ma mai intalnesc cu el, dar cred ca nici nu.mi va mai spune sad mai bine mor, decat sa sufar iar din cauza unui baiat la care tin sad ca am mai tinut la un baiat, dar la baiatul asta tin mai mult sad tin cu adevarat. Poate ca nu tine cu adevarat la mine asa cum zice el. Mi-a zis ca daca nu simtea nimic pentru mine si daca nu tinea la mine, nu mai vorbea cu mine. Help me crying dau funda

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El poate ca ar sta cu tine, daca ar avea motive. I le dai?

| xNuiiDeTiinex explică (pentru neutrino):

Pai...orice vrea de la mine, obtine. Daca vreau eu...si da, ii dau motive.

| Mussette a răspuns:

Pai, suna interesant ce ai povestit.
Voi vorbiti de mult timp, din toamna e ceva.
Nu vreau sa te intristez, dar lasa-l putin sa vezidaca te cauta sau nu. Acum stie ce vrei de la el.
Cred ca daca ar fi vrut sa fiti impreuna, ti-ar fi propus de mai mult timp sau ar fi reactionat altfel.
S-ar putea sa tina la tine ca la o prietena ceva mai apropiata sau sa fie genul care nu se limiteaza la o fata si astfel nu si-a facut prietena, ca sa nu dea speranta vreuneia.
Oricum, ce poti e sa astepti sa vezi daca iese cu alta fata si sa incerci sa-l agati subtil, nu in modul disperat, caci nu poti fara el. happy

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Mussette):

De multe ori, nu-l bagam in seama, ca sa vad daca ma baga el pe mine..si sincer, ori ma mai suna seara, ori imi dadea sms, sau cand eram pe fb imi dadea mesaj.

| Mussette a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Totusi, nu astepta sa te bage numai el in seama. La un moment dat se plictiseste. Preia initiativa, daca vrei ce va cu adevarat.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Mussette):

Dupa ce s-a intamplat acum....eu n-o sa-l mai bag in seama..sa vad daca ma baga el. Eu cred c-ar trebui sa-l uit. O sa fie foarte greu, dar o sa reusesc candva. sad sigh

| foreveryoung10 a răspuns:

Frumoasa povestea voastra.Eu zic sa nu il presezi... daca ii dai putin timp liber sa se gandeasca, cine stie poate va dori sa fie cu tine.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru foreveryoung10):

Hmm..ar fi mult mai frumoasa daca as povesti totulbatting eyelashes
Mersi de raspuns :*