| mispis a întrebat:

Hei.Pff,iar probleme cu "inima"laughing. Sa va zic:
Nu stiu ce sa fac.Am fost cu un baiat ceva timp, ne-am despartit apoi iar ne-am impacat.Acum ne-am despartit iarstraight face. Problema este ca am cam inceput sa tin la el si acum mi-e foooaaarte dor de el dar orgoliul nu-mi"permite" sa-l caut.Acum a aparut in peisaj alt baiat care vrea sa fim impreuna; imi place de el, e dragut dar eu inca ma gandesc la fostul si la cum voi reactiona cand il voi vedea(el e plecat din oras, vine de sarbatori). Ma tem ca, daca voi accepta sa fiu cu acest baiat, de sarbatori cand il voi revedea pe fostul, imi voi dori sa ma impac cu el.Plus ca nu stiu cum va reactiona fostul cand ne vom vedea(e posibil sa se dea iar pe langa mine dar e posibil si sa nu ma bage in seama deloc).
Nu vreau sa-l fac sa sufere pe acest"nou pretendent" dar nici sa sufar eu, daca de sarbatori fostul nu ma va baga deloc in seama sau se va purta ca si cum am fi impreuna, apoi nu zice nimic de genul:"Hai sa fim impreuna"-a facut multe faze de acest gen, de obicei cand ne intalneam in club-, si mereu eu am fost cea care a suferit.Cred ca v-ati dat seama cat de indecisa sunt, asa ca va rog sa-mi dati un sfat, cat de mic acolo, dar nu in bataie de joc.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Noah, cat timp esti tot asa prostuta si te lasi manipulata de ala cum vrea el, nici un sfat nu cred sa iti foloseasca.
Gandeste-te ca ala nu te merita, ca numai te-a ranit de cate ori o fost cu tine, asta pana cand te priveste el asa si tu te "pierzi" si face iarasi ce vrea el din tine.

| Romancutza a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa stai departe de baieti o vreme, pana dupa sarbatori, explica-i baiatului nou ca puteti ramane prieteni, si ca iti trebuie timp la chestii de astea(doar nu vrei sa mai faci o greseala), iar dupa sarbatori te poti decide, vezi cum vor merge lucrurile cu fostul, daca mai exista ceva intre voi, daca nu las-o balta, cum ai spus si tu, nu rani pe cine nu trebuie si care nu merita.

| valy a răspuns:

Buna.
Se pare ca nu esti la curent cu legile dragostei.
In dragoste nu se permite orgoliu.nu trebuie sa stii de asa ceva.
Daca il iubesti si il vrei langa tine lupta pentru el.
E timpul sa va hotarati.
Este treaba ca ciorba reincalzita nu mai are gustul ca si cand e abia facuta, asa si voi.nu mai aveti acelasi efect care a fost prima oara cand va zburau fluturasi prin stomac si nu exista foame sau alte normalitati.
Ar trebui sa vorbiti voi 2 sa stabiliti exact fara perdea ce simtiti unul pentru celalalt, si daca tu vei accepta pe altcineva in viata ta. uiti de trecut incet incet.
Mult succes si organizeaza-ti viata ca e vai de ea.

| Blondamea a răspuns:

Msi bine stai departe de amandoi o vreme si gandeste-te bine ce vrei sa faci daca chiar vrei sa mai fii cu fostul at ar fi bine sa iii spui dar daca nu vrei acceptal pe cel de acum dar cum ti-am mai spus mai intai gandeste-te bine dar nu judeca cu capul ci cu inima

| Robeee a răspuns:

Hei. Incearca sa faci legatura cu fostul [de preferat prin sms-uri sau pe mess] si il intrebi daca mai tine la tine etc.; vezi ce zice iar apoi vorbeste si cu "noul pretendent" big grin :*

| Dolllx14 a răspuns:

Spune`i lu fostuu` ca tii mult la el si sa nu mai faca faze. sa va certati. si lu` asta nou spune`i ca iubesti p cineva deocamdata;;] fundaaaaaaalove struck?

| dally_7617 a răspuns:

Hibig grin
crd ca fostul prieten te-a facut sa suferi prea multi
ar fi mai bine sa-l uiti
dar nu incepe o noua relatie deoarece daca vei vedea ca fostul te va cauta si va umbla dupa tine te vei intoarce.
lasa-mi id-ul daca vrei:*