| Noonehereyet a întrebat:

Hei! Poate asta o sa va para ciudat, dar imi place de unbaiat de 3 ani. Nu stiu daca are sentimente pentru mine, dar cred ca nu are. Si stiu ca ar trebui sa il uit, si reures, dar in ziua aia vorbeste cu mine sau doar imi zambeste. Este in clasa cu mine, si n-am cum sa-l evit. E un popular, iar doar un soarece de biblioteca. Ce sfaturi puteti sa-mi dati? Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca baiatul te-ar fi placut, atunci fii sigura ca ti-ar fi spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta, si eu am trecut printr-o faza similara, doar sa zicem ca la mine chiar era imposibil, ce recomand, ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti, daca dar faza e sa merite, adica sa nu fie genu de tip care sta cu tine doar pentru o partida si gata, si acest lucru se observa clar, daca are un caracter integru e evident. Gandeste-te asa e mai bine sa risti sa fi respinsa decat sa te gandesti: "cum ar fi fost sa-i zic ce simt, poate va fi raspuns sentimentelor mele, etc..."

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el...adica nu risti, nu castigi.totusi iti place de el de 3 ani.

| EdyakaSmoke a răspuns:

La inceput am crezu ca iti place de un baietel de 3 anisori! happy
Cum ai spus si tu nu ai cum sa il eviti, deci ai putea sa ii spui ce simti! Nu sti niciodata ce se poate intampla, poate si el te place de vreo 3 ani!

| Noonehereyet explică:

Nu are 3 ani.

| LadyLari a răspuns:

Pai, daca il placi asa de mult ar trebui sa vorbesti cu el... sau ca sa afli sentimentele lui pentru tine folosestete de un/o prietena sa fie ca un fel de spion pentru tine :')