| loveisfreedom a întrebat:

As vrea o parere cu privire la o problema, de la inceputul anului un coleg mi-a dat de inteles ca ma place, incerca sa vorbeasca cu mine, dar era prea ciudat, nu avem nimic in comun. nu stiu daca imi place de el, poate doar sunt flatata de atentie, eu fiind un "soarece de biblioteca" iar el fiind mai popular, sa spunem.
pe parcursul anului el a mai fost cu alte fete, dar tot imi dadea de inteles ca ii place de mine. nu stiu ce sa fac, daca voi fi cu el e posibil sa nu mearga lucrurile si dupa sa fie ciudat, fiind in aceeasi clasa sau sa fiu doar o cucerire, neraspunzandu-i la avansuri.

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

De cele mai multe ori candn incepem o relatie nu o facem in baza a ceea ce simte respectivul,ci in baz a ceea ce simtim noi. ulterior acestea se combina si devine acel "noi", daca ma intelegi.
daca tu consideri ca ar trebui incercata o relatie cu X, de ce nu?
si faptul ca nu aveti nimic in comun, nu cred, ceva acolo trebui sa fie care sa il atraga spre tine.+mie mi-ar placea o persoana inteligenta si cultivata langa mine

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu consideri ca nu aveti nimic in comun, atunci stai cuminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe parcursu` anului a mai fost cu alte fete si daca socotim ca suntem abia in luna a 4-a, inseamna ca poti incepe o relatie cu el, ca in vreo 3 saptamani sigur se va termina,deci scapi repede...
Sau poate ca o sa dureze mai mult cu tine, dar in cazul asta trebuie sa ai grija sa nu vrea cumva sa recupereze mai pe final-asa, eventual in noaptea dintre ani, cand ar putea sa-i treaca prin cap sa-si doreasca sa plece acasa si cu doua-trei bunaciuni, mai ales daca spui ca e popular de da pe-afara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu multe cazuri in care baieti care aveau multe fete pe lista, incercau sa le cucereasca si cele care se lasa ma igreu, pentru a le adauga la colectia lor. Eu zic sa fi cu bagare de seama. Ai grija de tine!

| dragonu3 a răspuns:

Dupa mine as zice ca daca te place si iti si arata sa incercati ceva ca poate cine stie o sa iasa ceva frumos ca si eu sunt baiat si incerc sa ii arat unei fete de un an ca o plac dar ea zice ca nu ma suporta si chestii din astea dar eu cred ca ma place si nu vrea sa recunoasca

| AndreeaMaria2000 a răspuns:

Daca tu il placi, atunci ce va sta in cale? Daca nu-l placi nu ai dc sa fii cu el. Sper ca te-am ajutat