| MayaBarbu a întrebat:

Hei. poate ma ajutati cu un raspuns la o intrebare ce ma framanta tare de tot in ultima perioada...
Am fost cu un tip cam 2 ani de zile..ne-am despartit pentru ca deja relatia ajunsese intr-un punct mort ca sa zic asa..eu am plecat din oras, cu facultatea, mi-am gasit pe altcineva, el insa nu ..si in continuare se gandeste la mine. E ft trist ca ne-am despartit si si-ar dori ft mult sa ne impacam.Recent m-am despartit de tipul de care ziceam mai sus si m-am intors inapoi in orasul din care sunt din motive personale. Am inceput sa revorbesc cu fostul si nu stiu daca am procedat bine sau nu, ma gandesc ca poate i-am dat sperante aiurea, oare sa ma impac sau nu cu el? Asta e intrebarea...inca mai tin la el, da nu il iubesc sau ceva, mi-e frica sa nu l fac din nou sa sufere pentru ca nu am de unde sa stiu cum va decurge relatia noastra daca ar exista una.Nu s-a terminat frumos asta e clar s nu vreau sa patesc la fel.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandeste-te ca el a ramas in urma ta, plin de amaraciune si disperare.
Odata cu aparitia ta inapoi, sperantele lui nebune de impacare au reinviat, ceva imi spune ca el considera ca e mana destinului sa te intorci si sa fiti impreuna!
Ca sa nu-si gaseasca pe nimeni in timpul cat ai lipsit, pentru el, relatia voastra nu numai ca nu s-a terminat, dar vede si un mare viitor in fata!
Si te sfatuiesc sa nu-i dai sperante false!
Discuta cu el si spune-i ca relatia voastra s-a terminat, ca nu vrei sa mai treci prin ce ai trecut, daca vrea sa fiti prieteni, dar numai prieteni, bine, daca nu, rupi orice relatie.
Si, sa-ti spun sincer, mi-e teama ca si amici sa-i propui sa fiti, e deja prea mult pentru el, o va considera ca pe o noua sansa sa redeveniti ceea ce ati fost candva si, cand va vedea ca nu se poate, va suferi.
Tu hotarasti acum, dar trebuie sa-i precizezi exact si sa insisti asupra multor amanunte, ca sa nu-l faci sa sufere din nou.
Singura inteleg ca nu vrei sa fii, dar nici sa te joci cu sufletul unui om, nu poti!

3 răspunsuri:
| NeneaGogu a răspuns:

Alearga tu dupa doi iepuri sa vezi cu ce te alegi

| gazza01 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa gasitzi impreuna motivul din cauza caruia s-a produs "spartura" aia din relatzie si de data asta sa incercatzi, tot aman2, sa o reparatzi, asta daca macar va iubitzi sau tzinetzi unul la altul si daca o sa mai fie o relatzie... Mai da'i o sansa si repet: incercatzi sa va fie mai bine! Bft! Funda? :*

| cosmin001 a răspuns:

Bai relatia voastra s-a cam consumat adica daca nu il placi nu are rost sa-i dai sperante aiurea...