| Qqqq1 a întrebat:

Hei salut.
Am 15 ani jumate, iar prietenul meu 21, el vrea sa facem dragoste, insa eu ma tem, ma simt pregatita, insa imi e frica de parinti. Alta problema e ca el nu face sex cu prezervativ si imi e frica sa nu raman insarcinata, acum 2 zile mi-a propus sa facem sex anal si vor fi mai puține probleme si poate dupa asta o sa vreau sa facem sex normal, nu stiu ce sa fac ceva. Sfaturi, va rog?

Răspuns Câştigător
| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Trebuie sa fii foarte atenta, mai ales la aceasta varsta si daca vrea fara prezervativ.E alegerea ta daca vrei sau nu, insa eu te-as sfatui orice ai alege, daca alegi sa faci pasul cel mare macar sa fie cu prezervativ.Sa nu ramai insarcinata din greseala.Dar tinand cont ca el are 21 de ani o sa vrea mai mult de la tine.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa sex ce va urma? eu spun sa lasi gandurile astea orice baiat serios care sta cu o fata de varsta ta vrea sex apoi adio, ramai gravida, te faci si de rusine pentru ce? tu ai de pierdut totul nu el, vezi de scoala si lasa prostile astea, suntem in secolul 21 fi femeie nu produs sexual gandeste si tu mai rational, lasa naibi iubirea si sexual

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai posibilitatea de alege intre siguranta ta si placerea ghiolbanului. Fiindca o sarcina la varsta ta ar reprezenta o adevarata "catastrofa" ii spui in mod direct ca daca tine la tine si te iubeste cu adevarat trebuie in mod obligatoriu sa foloseasca prezervativul la fiecare contact sexual. In privinta sexului anal ar trebui sa stii ca primele penetrari anale sunt este extrem de dureroase si din acest motiv ti-e iti va provoca doar durere si ulterior si mult disconfort, de placeresau satisfactie nici nu poate fi vorba. Si de asemenea in cazul sexului anal si acesta se intretine intotdeauna DOAR/NUMAI cu folosirea prezervativului IN MOD OBLIGATORIU. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Incepeti cu sexul oral, spune-i sa inceapa el primul, tu fiind inca un copil. Iti recomand sa-ti faci un prieten care are varsta apropiata cu a ta, cu care ai putea sa te saruti si alaturi de care sa va petreceti frumos adolescenta.

| minrest a răspuns:

Sex anal fara prezervativ? Ma bucur pentru tine ca nu stii ce vorbesti. Si in general, ce stii despre sexul anal? Sexul anal, desi dureros, periculos, murdar si umilitor pentru partea pasiva este un comportament sexual perfect acceptabil DAR daca e facut in cunostinta de cauza si cu toate pregatirile necesare. Imi pare rau sa iti spun, dar vad ca pentru el esti doar un obiect sexual.

| SG1995 a răspuns:

N-aș sugera anal, legat de prezervativ, dacă nu vrea, ia contraceptive, nu-s chiar dat de sigură ca un prezervat, eventual vorbește cu farmacista despre asta. Apropo mai bine nu te-ai îmbârliga cu el, nu e de țeapa ta, se vede de la o poștă că vrea doar sex.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru SG1995):

Sa sfatuiesti un copil sa ia anticonceptionale... Crezi ca-s bomboane? Daca incepe de la varsta asta sa ia e foarte posibil sa nu mai poata face copii mai tarziu.

| SG1995 a răspuns (pentru Necunoscut112):

De aceea am și zis să vorbească cu cineva cu cunoștiițe medicale despre așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va cunoasteti doar de putin timp, e posibil ca instentele lui sa fie dubioase.
O partida de dragoste, trebuie sa implice acordul celor implicati.
Exista posibilitatea ca tu sa fii doar un trofeu in lista lui....Intelegi ce vreau sa spun?
Daca vezi ca insista, nu-i da curs insistentelor lui, mai ales daca tu nu esti pregatita din acest punct de vedere.

| Ara997 a răspuns:

Maiomule cate a avut el inainte iti dai seama? ca te poti face cu cu tot felul de boli si ai numai 15 ani. ti-e teama ca-l pierzi daca zici nu? sti ce pierzi? pai daca a avut 5. 6 inainte si alea au mai fost cu nu stiu cati batrbati si poate nici aia nu foloseau prezervativ, iti dai seama ca hpv-ul si herpersurile si poate si hiv s-au multiplicat exponential sa spun asa... deci asta "pierzi"

| kandaraki a răspuns:

Pai nu te poate obliga cu nimic acest baiat, daca nu vrei tu nu faci sex, atata tot. daca insista e viol.

| liviupk21 a răspuns:

Are 21 pedofilie direc puscaria scrie pe el daca afla ai tai

| Diana24vd a răspuns:

Daca nu esti pregatita ar fi bine sa nu accepti apoi sa iti para rau de greseala pe care ai facut-o daca nu folosesti prezervative s-ar putea sa ramai insarcinata si va fi si mai rau mai intai gandeste-te bine ce faci daca nu esti pregatita