| Annie186 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma cu un sfat daca se poate, fara sa jigniti. oh go on
Am 16 ani si prietenul meu 17, ne cunoastem de 2 ani si suntem impreuna de 9 luni. Ne gandeam amandoi sa facem dragoste, el nu ma preseaza in niciun fel, a zis ca e alegerea mea, ca ma iubeste si poate astepta pana ma simt pregatita.
Eu simt ca sunt pregatita insa nu stiu cum sa fac astfel incat sa nu raman insarcinata, el spune sa o facem cu prezervativ. Exista vreun risc? Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a beneficia de o cat mai mare siguranta ati putea sa programati data de intretinere a sexului de dezvirginare intr-o zi cat mai indepartata de perioada fertila. De asemenea sexul de dezvirginare sa fie efectuat obligatoriu cu folosirea prezervativului atat ca metoda de protectie cat si pentru a usura penetrarea si pentru diminuarea durerii in mare masura. Procedand astfel veti fi practic protejati in proportie de aproape 100% chiar si in cazul ruperii accidentale a prezervativului. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca protejat NU, e imposibil sa ramai daca nu se sparge si nu ejaculeaza in vagin

| R0R0 a răspuns:

Nu exista riscuri daca folositi prezervativ