| Ionutz8698 a întrebat:

Hei salut tuturor sunt intr-o situatie complicata si am nevoie de ajutor.
Sunt coleg din clasa I cu o fata extrem de frumoasa pe care o iubesc din toata inima.De-a lungul timpului, am incercat putin cate putin sa ma bag in seama la ea pe cat posibil ca sa îmi dea atentie.Si am reusit.Din clasa a 5-a vorbesc cu ea destul de des si suntem destul de apropiați.In clasa a 7-a i-am spus ca o plac, dar ea ma considera doar un prieten.Sunt cam timid din fire si nu prea pot sa îi vorbesc in fața. Daca stie cineva cum sa o abordez pe WhatsApp ca sa o fac sa ma placa va rooog mult de tot sa îmi spuneti.Dau funda... cei care vor doar sa faca misto mai bine nu raspundeti.Va rog! Sunt disperat!

4 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Fetele isi dau seama cand un baiat le place. daca nu ti-a dat un semn pozitiv inseamna ca nu e reciproc. Nu e ultima fata de pe planeta, nu te ingrijora

| R0R0 a răspuns:

Fata stie ca o placi. Daca simtea la fel iti marturisea atunci.
Daca continui sa fii insistent cu ea, probabil se va distanta de tine si atunci vei suferi si te vei intreba cu ce ai gresit.

| ywar a răspuns:

Bai baiatule, nu iti da atentie pentru ca esti disperat. Ea simte foarte bine asta. E mai desteapta decat tine si face misto maxim de tine. Sa fiu femeie eu te-as mai si umili. De fapt cred ca tu o iubesti cu ce ai intre picioare. Dimineata trebuie sa fie activ. Ia vezi, poti sa potolesti putin armasarul? Pe bune, o iubesti? Tu nu stii cum dracului sa pui mana pe sanii ei sau cum sa ajungi la savarina ei ca sa nu spun mai urat. Faceti toti la fel. Esti penibil.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai ii spui "Buna, ce faci?" sau "Ce ai mai facut astazi?" sau "Ti-ai facut temele?" Daca vezi ca nu prea te baga in seama inseamna ca nu te place, nu ai ce sa faci. Daca nu te place, cauti alta fata.Nu o poti face sa te placa "Daca stie cineva cum sa o abordez pe WhatsApp ca sa o fac sa ma placa" NU O POTI OBLIGA SA TE PLACA. straight face Incearca sa vorbesti cu ea in pauze, sa o inviti la un suc... Daca nu te place mai bine renunti, ca poate le va spune si altor fete ce ii faci si alte fete care te plac o sa vor sa fuga de tine! Sper ca te-am ajutat, nu te supara dar asta-i adevarul.Pa! happy kiss