| MihaEma a întrebat:

Hei, se poate să fiu însărcinată dacă îmi vine mai mereu să vomit și mă mai doare burta (nu foarte tare)? Am avut contact sexual neprotejat în urmă cu o lună jumate, dar nu a terminat în mine (Menstruația nu mi-a venit, dar oricum nu o am regulată)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tind sa cred ca esti gravida, ma-ndoiesc sa fie altceva daca ai aceste simptome, dar ca sa te convingi fa un test de sarcina si nu doar unul, ca sa fii sigura incearca macar 2.

7 răspunsuri:
| ThesthilxD123 a răspuns:

Ai facut un test de sarcina. Verifica asa

| Ioanagab45 a răspuns:

Mai bine fa un test de sarcina

| Mihai1499 a răspuns:

E posibil să devi gravidă din lichidul preseminal, dar sunt cazuri mai rare. Au dat și ceilalți sfatul ăsta, cel mai bine faci un test de sarcină sau te duci la ginecolog. Sunt mijloace testate, și în caz că e rezultat pozitiv ai mai mult timp și resurse emoționale să reacționezi la vestea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaEma explică (pentru Mihai1499):

Am făcut un test în urmă cu o săptămână și a fost negativ, am mai făcut și astăzi un test și tot negativ, ideea e că eu am auzit că testul se face numai când îți întârzie menstruația, dacă îl fac înainte poate ieși greșit (nu știu sigur dacă e adevărat) iar eu nu am menstruația regulată și dacă sunt însărcinată poate de asta iasă negativ, iar astăzi mi-a curs foarte puțin sânge, nu e menstruația, deci se poate să fiu chiar dacă a ieșit azi dimineață testul negativ?

| MihaEma explică (pentru anonim_4396):

Am făcut un test în urmă cu o săptămână și a fost negativ, am mai făcut și astăzi un test și tot negativ, ideea e că eu am auzit că testul se face numai când îți întârzie menstruația, dacă îl fac înainte poate ieși greșit (nu știu sigur dacă e adevărat) iar eu nu am menstruația regulată și dacă sunt însărcinată poate de asta iasă negativ, iar astăzi mi-a curs foarte puțin sânge, nu e menstruația, deci se poate să fiu însărcinată chiar dacă a ieșit azi dimineață testul negativ?

| Mihai1499 a răspuns (pentru MihaEma):

Vezi indicațiile de pe pachet, sau întreab-o pe farmacistă cum funcționează, și eventual mai ia unul în 2 zile.