| lilis_1549 a întrebat:

am avut contact contact sexual neprotejat chiar in ziua in care trebuia sa imi vina menstruatia dar nu a terminat in mine, asta a fost ac 7 zile si inca nu mi. a venit, nu am nici un fel se sintome, se poate sa fiu insarcinata?sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod normal nu, nu poti fi insarcinata.
Un test de sarcina e concludent abia dupa 21 de zile de la ultimul contact sexual,deci si daca faci unul acum,rezultatul nu e concludent.
Nu cred ca esti insarcinata,nu erai in perioada fertila,nu poti fi chiar atat de ghinionista sa fi avut a doua perioada fertila, mai degraba ai racit la ovare cu timpul asta sau te-ai stresat si ai facut o mica dereglare hormonala.
Repet, nu cred ca esti insarcinata.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mai stai câteva zile și mergi luni la medic.

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Daca esti sigura ca nu a terminat in tine nu! dar daca nu esti sigura, orice e posibil...i`ati un test de sarcina cel mai bine happy

| danyela89 a răspuns:

Daca nu a terminat in tine e posibil sa nu fii insarcinata dar daca nu e sigur ca nu a terminat in tine e foarte probabil sa fii insarcinata. daca nu iti vine menstruatia in urmatoarele 7 zile ar fi bine sa incerci un test de sarcina.

| mario1277 a răspuns:

Nici vorba de asa ceva...