| Nadiiii a întrebat:

Hei. Sunt cu prietenul meu de 4 luni."Problema" este ca e o diferenta de 5 ani. Nu am mai avut niciodata un prieten cu 5 ani mai mare... pentru mine nu e o problema.Da' el este plecat pentru 2-3 saptamani in Spania si mi-a zis dinainte sa plece ca atunci cand se intoarce ar vrea sa faca cunostinta cu mama, sa stie si ea ce fel de persoana este, ca atunci cand iesim sa ma poata lua de acasa, sa putem iesi fara "sa ne ascundem" si chestii de genu'.

Problema este ca nu stiu sigur daca sa il prezint mamei de acum.Adica nu suntem de mult timp impreuna si nici nu se stie cat va dura aceasta relatie si ma gandesc ca nu are rost sa o "implic" si pe mama in asta. Oricum mama este o fire deschisa si super intelegatoare nu este asta o problema.

Si intrebarea este: sa il prezint mamei de acum sau sa ma astept?

Răspuns Câştigător
| 3udoareu a răspuns:

Mama ta stie ca daca il prezinti nu inseamna ca veti si ramane impreuna pe veci, probabil va mai cunoaste si altii.
PS: daca prietenul tau vrea sa o cunoasca pe mama ta din proprie initiativa e un semn ca intentioneaza ceva serios. e mare lucru ca ai gasit asa un baiat, se vede ca e matur si oricum 5 ani nu e mare diferenta. el pare sa fie de incerdere si mama ta nu va spune nimic pentru ca 5 ani nu e mare diferenta dar daca tu ai sub 15 ani nu cred ca i-ar conveni.

3 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Profita ca ai asa o mama intelegatoare si deschisa. Lasa sa se cunoasca. Poate asa si relatia va dura mai mult.

| 4343gddhkied a răspuns:

Poti sa i-l prezinti mamei tale, parintii mei l-au cunoscut pe pr meu din a 2 a zi de relatie si inca o data, diferenta de varsta nu conteaza e doar de 5 ani! Intre mine si el este de 8 ani jumate si suntem deja de 9 luni impreuna! :O! Mama ta o sa te inteleaga! :* Succes!

| BiancaBybyOfficial a răspuns:

Sa il prezinti mamei tale de acum! Daca (am spus DACA) va certati, despartiti, etc. si tu suferi ea te poate ajuta!