| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Sunt cu un baiat de ceva timp si pentru ca am trecut peste fiecare lucru care ne-a aparut in cale,am hotarat ca sunt pregatita pentru a-mi incepe viata sexuala. Va fi prima data pentru mine. Au mai fost multe dati cand stateam, ne sarutam si el m-a si masturbat de cateva ori. Ideea e ca eu sunt mai retrasa din punctul asta de vedere si nu stiu ce sa fac ca sa se simta si el la fel de bine ca si mine.

18 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

De obicei baietii se simt ok atunci cand vad ca partenera lor este multumita in timpul actului sexual. Daca intr-adevar te simti pregatita pentru acest pas, nu uita de prezervativ si relaxeaza-te. Nu trebuie sa fii incordata si treaba o sa vina de la sine. O sa vezi ca daca el o sa te vada pe tine multumita dupa, o sa fie si el multumit. Dupa ce capatati mai multa experienta poti cauta mai multe moduri in care sa il faci si pe el sa se simta special, dar pana atunci nu iti face griji cu treaba asta.

| andreia297 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Cum am spus si in celalalt comentariu, fiind neinitiata in domeniul acesta, nu stiu ce si cum ar trebui sa fac. Ma gandesc ca in momentul in care o sa ne intalnim si vom avea ceva mai intim, va trebui sa fac si eu ce mi-a facut el. Si imi e destul de teama ca nu o sa fie bine, pentru ca nu stiu cum trebuie sa-l ating si cum sa incep.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru andreia297):

Nu este neaparat necesar sa ii faci un handjob la primul contact sexual. Probabil nici nu se asteapta la asta. Dupa ce o sa fiti acomodati cu sexul, te vei simti mai increzatoare in tine si probabil iti va fi mai usor sa il satisfaci din punctul asta de vedere. Pur si simplu ii poti spune si o sa te ghideze el, sunt convinsa ca nu se asteapta sa fii atotstiutoare in domeniul asta.

| Darkmagic a răspuns:

In dragoste nu exista neaparat reciprocitate, cine v-a invatat cretinismul asta?
Nu este cazul tau...dar toti prostii va pacalesc asa, si ajungeti sa faceti sex oral, inainte de a fi macar dezvirginate.
Daca baiatul te iubeste, nu trebuie sa faci nimic special, el se simte bine doar vazand ca tu te simti bine, terminati cu tampeniile de tipul: "eu ce sa-i fac..." sau "Sa-i fac la fel?"
Vei invata in timp CE sa faci, gesturile or sa vina de la sine, nu trebuie sa ti se spuna aici sa faci gestul cutare sau cutare...
O Doamne... big grin

Repet:
Daca e intr-adevar indragostit de tine, poti sa stai pur si simplu si o jumatate de an, lasandu-l doar pe el sa-ti faca ce iti place si va fi fericit, tu trebuie doar sa te lasi iubita, si daca te iubeste si e barbat nu putoi cu "reciprocitati", va aprecia.
Succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani aveti?

| andreia297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 17 si el 18 jumatate.

| anonim_4396 explică (pentru andreia297):

Pai din cate stiu varsta minima de ati incepe viata sexuala este chiar 17 insa daca nu te simti pregatita nu te forteaza nimeni insa daca te simti pregatita sa nu itati prezervativul pentru a nu avea parte de surprize big grin nu uita in cazul in care nu te simti pregatita nu o faic happy si mai astpeti ceva timp asta depinde de tine.

| andreia297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt pregatita din punctul asta de vedere. nu imi este frica,m-am documentat despre asta si stiu cum ar trebui sa te simti ca sa fii sigura ca faci pasul acesta. Eu,insa,sunt putin mai timida si fiind primul act sexual, nu stiu ce sa fac, daca intelegi ce vreau sa-ti spun. Mi-a spus si el ca sunt putin timida si sa las lucrurile sa vina de la sine. Avand in vedere ca el mi-a facut ce mi-a facut, ma gandesc ca se asteapta la asta si din partea mea, dar nu stiu ce sa fac si cum sa incep. Asta este singura mea problema. Sunt destul de timida, cu toate ca fata de el nu am de ce.

| anonim_4396 explică (pentru andreia297):

Daca il iubesti nu ai de ce happy incepe cu vorbe cu saruturi magaieri pana ajungeti la acel pas. happy si de acolo ai sa vezi ca timiditatea va disparea si va fi doar iubire happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica retrasa daca el te-a masturbat? nu esti hotarata, aia e! ai grija ca in situatia ta au fost multe fete dupa care au regretat

| andreia297 a răspuns (pentru anonim_4396):

E primul contact de genul si mi se pare cam normal sa fiu mai retrasa! Nu ne-am nascut toti invatati ca sa le stim pe toate din prima.

| anonim_4396 explică (pentru andreia297):

Eu am vrut sa-ti arat ca nu esti retrasa deloc atata timp cat ai stat la un mic preludiuwinking nu mai sarii ca arsa ca nu te-a acuzat nimeni de nimic

| andreia297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze ca am sarit ca arsa (chiar e smechera expresia) numai ca nu am privit ce mi-ai zis tu cu alti ochi happy scuze.

| anonim_4396 explică (pentru andreia297):

Mai stiu o expresie dar aia se spune face to face, mai ales daca vrei ca sa tachinez persoana respectiva, "uite si la asta ce-a sarit de cur in sus" laughing))
Nu face nimic, doar suntem in ireality zone si nu trebuie sa ne suparam, chiar daca ne mai "incurajam" cateodata laughing

| varcolaccc a răspuns:

Crede-ma se va simti la fel de bine doar trebuie sa faci ce iti face si el ma rog cat se poate

| C26 a răspuns:

Buna.
Lasa totul sa vina de la sine :*
Nu trebuie sa-ti faci probleme ca nu stii ce sa faci.
O sa se simta si el la fel de bine ca tine, pentru ca ceea ce faceti o sa fie din dragoste :*

| HeyitsAdynna a răspuns:

Hm. pai nu vad de ce ai fi retrasa ...cand el te-a atins deja. daca chiar vrei sa o faci. nu te mai gandii prea mult. sunt sigura ca si el te va intelege. Sa va tina mult si ai grija happy

| andreia297 a răspuns (pentru HeyitsAdynna):

Iti multumesc mult de tot! Da, sper ca retinerile mele sa dispara, pentru ca tinem mult unul la celalalt si nu vreau ca asta sa ne indeparteze, chiar daca la noi sexul nu a fost niciodata pe primul loc. happy