| WindowsOpener a întrebat:

Hei TPU ..acum 3 zile m-am despartit de prietena mea. Vreau sa incep cu inceputul,logic rolling on the floor. Deci eu vineri, i-am spus ca simt o oarecare indiferenta din partea ei.Am intrebat-o daca are vreo problema,ceva,dar mi-a zis ca nu, si am acceptat asta.Mai tarziu,tot vineri, i-am zis ca clar trebuie sa fie ceva, ca nu mai e ca inainte.Normal,eu eram ingrijorat,si mi-a zis dupa ca,da,este ceva, nu ma mai iubeste ca inainte, ca nu mai e la fel si avea de gand sa imi spuna asta dar nu stia cum sau cand ..Eu o iubeam foarte mult si nu stiu exact unde s-a rupt totul. Dupa toate astea m-au cuprins nervii,normal si i-am zis ca e vina mea,ca m-am purtat prea frumos si ca nu merita,dar acum nu cred asta,nu cred ca nu merita,poate ca eu am fost prea bun cu ea.dar asta e felul meu, nu am ce face.Si s-a ajuns la suparare,de atunci nu am mai vorbit,si mi se pare ca mi-a dat block pe messenger. Dupa cum am mai spus,o iubeam foarte mult,si stiti cum se spune,eu am pus suflet la asta si nu imi e greu sa trec peste. Vreau sa mentionez faptul ca am mai avut parte de o cearta, dar a venit ea la mine, si ne-am impacat.Acum,adica mai devreme vad ca e intr-o alta relatie,deci nu inteleg,ea chiar nu m-a iubit deloc,a putut trece asa repede peste?
Vreau sa ma ajutati cu orice, daca puteti, sunt intr-o situatie pe care sincer nu stiu cum s-o descriu.Dau funda MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| RSDCatalin a răspuns:

Da, ai fost prea bun cu ea si i-ai dat prea mult, si normal ca atunci cand a vazut ca esti la picioarele ei s-a plictisit si a plecat la altul care nu era asa ca tine si care ii da anuminte emotii pozitive sau negative. Daca la noi baietii/barbatii toata treaba e logica si intr-un anumit fel, la fete mentalitatea lor este despre ce emotii le oferi, ele trebuie sa simte emotii puternice, pozitive sau negative, oricare ar fi ele, crede-ma ca daca stii cum sa faci asta nici o fata nu te va mai parasi, dar pe deasupra nu trebuie sa fi dependent de ea, fata trebuie sa stie ca tu poti trai fara ea, ea e doar o persoana pe care vrei sa o iei alaturi de tine in viata, iar daca ea o sa plece tu o sa continui sa faci ce faceai si inainte fara ea.

daca stii engleza asta o sa te ajute : https://www.youtube.com/watch?v=eFuMi36mg2k

Peace!

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu-i mai da atenţie
ori vrea să te facă să te simţi prost, ori chiar ea nu mai simţea nimic pentru tine

| fundulita a răspuns:

Joaca metin! fa-te samanca