| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ajutor. M-am certat cu o fata care imi e tare draga. Bine mai mult ea s-a suparat pe mine pentru ceva ce eu am facut straight face
As fi vrut sa spun ca ne intelegem foarte bine, dar as minti, de ceva timp nu prea mai simt interes din partea ei(nu stiu, ma cauta mai rar, dar erau si exceptii cand vorbeam cateva zile foarte mult ca si cum am fi fost la inceputul unei relatii, ambii cu capul in nori, apoi vreo saptamana din nou rece), de multe ori m-a suparat si nu i-am spus si eu am suparatat-o de vreo doua ori si acum nu vrea sa mai vorbeasca cu mine. Intr-adevar, ultima data am cam exagerat, m-a cuprins gelozia si am lasat sa se vada asta...

Dupa ce mi-a spus care-i problema(destul de tarziu) am zis sa o las putin in pace, are si destule pe cap zilele astea la scoala.
Azi m-am trezit cu block pe Instagram(semn ca e suparata ca n-am mai cautat-o sau? dar ea mi-a dat de inteles ca nu prea vrea sa vorbeasca), pe Facebook n-a mai apucat sa-mi dea
ca am dezactivat contul laughing

Imi e super aiurea ca maine sunt la ziua cuiva si va fi si ea acolo(nu ma deranjeaza prezenta ei, dar o sa ma trateze cu indiferenta si nu vreau asta) si nu stiu ce sa fac. Vreau sa vorbesc cu ea, sa-i explic tot, dar stiu ca nu o sa vrea sa vorbeasca cu mine... Cum sa o fac sa-mi acorde putin timp? Putin mai mult, cred ca in 30 de minute as termina pe repede tot ce am sa-i spun
Bine, as fi multumit sa-mi acorde si 2 minute.

16 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu o băga în seamă. Crede-mă că știe deja că vrei să vorbești cu ea și te ignoră mai mult ca să te enerveze. Chiar dacă ce ai vrea să îi spui tu acolo ar cuprinde tot ce și-ar putea dori ea în viața asta să-i spună cineva, n-o să aibă mai mare impact asupra ei decât dacă o ignori.
După care ori o să te caute, ori o să-ți dea unblock și o să aștepte să o cauți tu. Atunci îi poți explica, dar nu direct, când vine vorba.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru LoveSleep):

Pai si diseara? O salut si atat? Sau sa nu ma mai duc?
Mi-a dat si pe wapp pentru ca suntem intr-un grup comun si s-a gandit probabil ca nu o sa mai vada ce scriu eu si nici eu ce scrie ea, dar surpriza, pe grup n-are efect block-ul si dupa vreo doua ore mi-a dat unblock straight face
D-asta ma gandesc eu ca mi-a dat...

| LoveSleep a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Nu o saluți, te comporți ca și cum nu ar fi acolo. Ai motivele pentru care să faci asta mai sus, atât la mine cât și la ceilalți.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru LoveSleep):

Huh, n-a mai venit.
Mi-a aratat cineva ce a vorbit cu ea.
A spus ca s-ar simti aiurea(n-a vrut sa spuna si de ce, dar e clar de ce), dupa a mai spus ca e asa cald in casa si dupa din nou ca ii e aiurea sa vina. Poate regreta si ea putin sau chiar nu vrea sa ma mai vada. Oricum, a luat o decizie buna.

| Lioana a răspuns:

Comporta-te natural si nu pune la suflet daca nu vrea sa vorbeasca cu tine. Nu te duce din prima la ea! Asteapta momentul potrivit! Dar orice faci nu-i fa in ciuda si nu-i leza mandria! Asta poate duce la reactii negative din partea ei.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Lioana):

Eu sa-i fac in ciuda? Nu sunt asa
Ea sigur va face asta... Parca o si vad cum va veni sa vorbeasca(si o sa vorbeasca tare, sa se faca auzita) cu cineva care e langa mine, oricine ar fi, cum va lua pe altcineva in brate... Cand ma gandesc nici nu stiu daca mai merita sa-mi pese, astept sa vad ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te comporti de parca e ultima fata de planeta omule. Stai linistit, mai sunt destule. Nu iti bate capul doar cu asta. Nu merita.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru anonim_4396):

Da, nu stiu, poate a devenit o obsesie.
Or fi destule, dar ea nu e pentru mine una cu care daca imi iese bine, daca nu... pa, alta.

E una din putinele persoane care as vrea sa ramana in viata mea, dar asta-i alegerea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 variante:
- nu vrea sa te mai vada
- cu timpul te iarta
Iti sugerez sa n-o stresezi.

| claauudiu a răspuns:

Cred ca toti mai devreme sau mai tarziu am trecut prin asta si cel mai probabil majoritatea nu am stiut cum sa gestionam situatia(la baieti ma refer)
Deci tipa e suparata pe tine si diseara mergeti la un chef, bun tu te duci acolo si incerci sa te comporti cat mai normal si daca poti sa iti iei o atitudine de don juan, sa vb cu toate fetele (asa in limita bunului simt) numai cu ea nu si si daca te inteaba ceva incearca sa-i raspunzi sec si dezinteresat ( crede-ma ca daca vrei sa o agati calumea nu e oke sa te lingusesti sa sa-i cersesti atentia) trebuie sa o faci curioasa, sa vada de ce vorbesti cu toata lumea dar pe ea o "ignori". Exista posibilitatea ca diseara daca iti iei atitudine de don juan si te apuci sa flirtezi cu fetele sa intri intr-o competitie cu ea si daca se va intampla asta duo cat mai departe!
Legat de blockul ala, raspunde-i cu aceeasi moneda, dai block pe Facebook!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru claauudiu):

Doamne, nuuu
Sa ma dau la toate fetele nu ar insemna sa ma comport normal, chiar si asa in limita bunului simt, mi se pare ca as arata ridicol in ochii ei. Stiu ca am gresit, i-am aratat prea mult, poate am sufocat-o...
Razbunare? laughing N-are rost sa-i dau block.

S-o cuceresc? Nu vreau asta dupa cate s-au intamplat.

| claauudiu a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Zi boss ce ai facut, cum a fost cu petrecerea?

| Th3AbSinTh3 explică (pentru claauudiu):

Am facut foarte bine, m-am distrat.
Ea n-a mai venit, am scris si mai sus asta.
I-a spus unei persoane ca s-ar simti aiurea daca ar veni... Nu i-a spus si de ce, dar e clar de ce tongue

| claauudiu a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Dar pana la urma ce i-ai facut de v-ati certat? Oricum sunt doua variante ori nu va mai vorbiti ever ori o sa va impacati si o sa aveti o relatie mai stransa ca niciodata!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru claauudiu):

I-am tot reprosat ceva in ultimele saptamani, dar nu direct, ii spuneam ceva de genul "se vede; normal ca o sa faci asta; ma dezamagesti;" si ea si-a dat seama de la inceput despre ce e vorba si intr-o seara mi-a spus sa incetez pentru nu-i place sa auda asta(era si normal, nimenui nu cred ca i-ar placea) si au mai fost si cateva alte reprosuri.
Da, cred ca o sa ne impacam... Suntem intr-un grup comun pe wapp, ea sta in alt oras in timpul saptamanii si aseara vorbeam cu varul ei pe grup ce sa facem, unde sa iesim si ea mi-a raspuns mie ca sa mergem in orasul ei(dar mai mult ar fi vrut sa-si vada varul, nu pe mine), apoi mi-a mai raspuns la altceva asa sarcastic. Zilele trecute a mai incercat pe grup cred sa ma faca sa o bag in seama, tot intreba "ce faceti", dar nu i-am raspuns laughing E clar ca asteapta s-o bag primul in seama(e si normal), dar nu mai vreau asa, o astept sa vina acasa, sa ne vedem, asta daca vrea sa iasa.