| Emanuela23 a întrebat:

Hei TPU.
Acum o ora facut s*x,cand sa ejaculeze a scos repede.Dar eu cred ca a ejaculat si in mine.
CM am avut luna asta, mi.s-a terminat pe 5, crede.ti ca sunt sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Repet din nou fiindca probabil doar asa veti intelege ca CICLUL MENSTRUAL incepe odata cu pornirea menstruatiei, astfel ca prima zi a menstruatiei reprezinta prima zi a ciclului. Numai fata de acea prima zi a ciclului/menstruatiei pot fi facute calculele in privinta procreerii. Fiindca de obicei menstruatia se desfasoara pe o perioada de 4-5 zile in medie, reiese ca in cazul tau cel mai probabil prima zi a ciclului mestrual/a menstruatiei a fost in 1 sau 2 Iulie si in cazul in care rationamentul este corect, atunci ziua de astazi ar fi ce-a de-a 13 sau 14 zi a ciclului, care in cazul ciclului de 27-29 de zile reprezinta partea ce-a mai ''periculoasa'' a perioadei fertile fiindca probabilitatea de formare a sarcinii este de peste 90% in cazul in care sperma ajunge....in vagin. POSIBILITATEA producerii sarcinii scade ori dispare complet in situatia in care lungimea ciclul menstrual este ori mai scurt de 26-25 de zile ori mai lung de 31-32 de zile. Multa sanatate!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Excelent, esti in plina perioada fertila si ai sanse mari sa ramai insarcinata, cam 99% sanse de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt șanse sa ramai gravidă.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sansa ar fi sa nu ramai; iar ghinionul este sa-si fi lasat ceva in tine

| Emanuela23 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ar fi nici.un ghinion, un copil nu e un ghinion

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Emanuela23):

Daca iti doresti: pentru ce iti mai faci griji!

| Emanuela23 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca imi faceam griji, spuneam ca sunt ingrijorata.
Am intrebat ve sanse sunt.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Emanuela23):

Sansele ar fi destul de mari; asta depinzand de iubitul tau

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Emanuela23):

Data viitoare sa stai tu deasupra pentru a spori sansele!winking

| Emanuela23 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Chiar asa am statlaughing))

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Emanuela23):

laughing clar: ori o are mica, ori te misti eliptic.winking laughing laughing laughing

| Negoiu a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie, ceva posibilităti sunt, dar foarte mici. Nu se rămâne chiar atât de uşor însărcinată.