| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Acum observat ca o scurgere gelatinoasa, transparenta.

Sa fiu oare insarcinata?
CM, l-am avut pe 1 si s-a terminat pe 5, iar pe 14 am facut sex neprotejat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Chiar ai pus-o de o sarcina, pe 14, erai chiar in plina ovulatie, deci, sanse 99.9% de sarcina!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul neprotejat a fost intretinut in cea de-a 14-a zi a ciclului menstrual, adica posibil chiar in ziua ovulatiei, inseamna ca exista toate sansele de a se forma o sarcina. Insa chiar si daca s-a produs fecundarea ovulului, acesta se va transforma si va deveni o sarcina NUMAI/DOAR daca se va produce peste circa 5-6 zile adica prin data de 22-23 Iulie si procesul de NIDATIE adica implantarea ovulului fecundat in ENDOMETRUL existent in uter. Deocamdata acel ovul fecundat NU reprezinta o sarcina sigura, astfel ca in acest moment acea asa zisa ''sarcina'' NU poate sa provoace ABSOLUT NICIO schimbare/modificare in organism. Scurgerea gelatinoasa si transparenta poate sa reprezinte un amestec de secretie vaginala (leucoree) cu mucus cervical, care in nici un caz NU este produs de catre organism fiindca existenta unei sarcini ipotetice ar fi posibila. Se produce pur si simplu. Multa sanatate!

| Anonima283 a răspuns:

Bună. Accea scurgere gelatinoasa, transparenta este secreția vaginală și este un lucru absolut normal. Și da, poți râmâne însărcinată, deoarece erai în perioada fertilă.

| Emanuela23 a răspuns (pentru Anonima283):

Nu am avut pana acum, secretia asa de gelatinoasa. Daia am intrebat.

| Anonima283 a răspuns:

Uite, daca esti insarcinata nu inseamna ca o sa ai secretia aia sau nu. Eu o am in fiecare luna cand se produce ovulatie si este un lucru absolut normal. Sansele sa ramai sunt mariii, erai in perioada fertila si ai facut sex neprotejat! Daca iti vine menstruatia poti sta linistita, iar daca nu sa faci un test de sarcina cam dupa 3 august. Atunci e cel mai bun moment si rezultatul va fi bun. Multa sanatate.

| Anonima283 a răspuns:

Cu mareee dragg