| dianamaria2001 a întrebat:

Hei, TPU! Am 13 ani si pot spune ca sufar din dragoste. Am avut un iubit acum un an si 3 luni. Totul era asa de frumos. Ieseam zi de zi impreuna, ma tinea de mana, ma pupa, ma tinea in brate. Pana intr-o zi cand dintr-o data a decis sa ne despartim. Ma parasise pentru alta fata, desi nu voia sa recunoasca... Peste ceva timp, dupa ce o terminase cu aia, a venit sa-si ceara scuze insa el nu isi dorea decat sa ramanem prieteni. Am incercat de atatea ori sa ii spun ca il iubesc si ca vreau sa fie ca inainte, insa el nu mai vrea. Ce sa fac? Nu pot sa il uit. Il iubesc prea tare. Oare pot sa il fac sa se intoarca la mine? Va rog, ajutati-ma!
Fara mistouri! Pentru cei care ii deranjeaza intrebarea, iesiti de pe profilul meu!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubeste-l in continuare si fii convinsa ca atunci cand el va fi liber, se va intoarce si la tine. Nu dispera!

| dianamaria2001 explică (pentru neutrino):

Am incercat de mii de ori sa il fac sa se intoarca la mine, insa pur si simplu nu mai vrea. Spune ca nu simte nimic altceva decat prietenie, insa nu suporta sa ma vada ca plang. Oare e adevarat sau inca mai simte ceva pentru mine?

| neutrino a răspuns (pentru dianamaria2001):

Nu conteaza daca acum e sau nu adevarat, tu iubeste-l si spera!

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

La varsta voastra iubirile vin si pleaca! Sunt iubiri pasagere si cred ca esti conntinta ca nu pot tine!
Zici ca il iubesti.Dar oare el te iubeste?
Eu zic sa accepti sa ramaneti prieteni.Iesiti impreuna, poate se va obisnui cu prezenta ta.Si poate cu timpul va ajunge sa te iubesca...
Nu dispera, vei ajunge sa iubesti la intesitatea pe care o doresti. Daca nu acum cativa ani.

| Striker14 a răspuns:

Stiu ca ti se pare greu, dar din ce ai spus tu e genul de baiat care schimba fetele "ca pe sosete", deci vine si pleaca. Trebuie sa il lasi, oricum, sper sa gasesti un baiat care sa merite o fata dedicata ca tine big grin

| nomad19 a răspuns:

Ai 13 ani... sincer... vezi cu fazele astea la 18 19 ani nu acuma