| Mariiiiiiaaaaaaa a întrebat:

Am 15 ani si sunt intr-o relatie de 2 ani (stiu ca eram mica.). Iubitul meu m-a invitat la el diseara (in jur de ora 21). Sunt destul desigura ca vrea sa facem sex,deoarece a tot batut apropouri despre asta. Tin foarte mult la el, de asta i-am si acceptat propunerea dar imi este foarte frica. Ce sfaturi puteti sa imi dati? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Fa ce simti ..Nimeni nu e in masura sa te judece sau sa iti dea sfaturi. Daca baiatul asta te iubeste cu adevarat si tu il iubesti la randul tau, atunci nu vad care e problema. Nu o sa fii in nici un fel afectata emotional, pentru ca nu o sa fii violata. O sa faceti un lucru pasional impreuna care va poate intari si mai mult relatia. Fetele din ziua de azi sunt mult mai mature si mai dezvoltate si nu vad de ce nu ar face sex. Totul depinde doar de tine

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa sex, bye, bye

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te gandesti foarte bine si de minim 2 ori inainte de a accepta sa fii dezvirginata. Varsta ta de doar 15 ani NU este deloc potrivita si cu atat mai putin recomandata pentru a-ti incepe viata sexuala. Se considera ca d.p.d.v. medical dar mai ales psihologic, intretinerea de contacte sexuale inainte de atingerea unei maturizari, fizice, prihice si mentale poate provoca urmari nu tocmai dorite mai ales in cazul in care relatia esueaza. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sa refuzi propunerea lui de a merge la el acasa.

| LoveSleep a răspuns:

De ce mai întrebi, când 90% îți zic să nu o faci, dar tu îi dai fundă unuia care îți zice să o faci? Cu alte cuvinte, îi dai fundă ăluia care e de aceeași părere cu tine.

| Nemessys a răspuns:

Sa stii ca dupa seara aia, sunt foarte mari sansele sa-ti zica adio. happy Deci treaba ta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Personal mi se pare prea devreme sa ti incepi viata sexuala. Nu trebuie sa cedezi presiunii iubitului tau de a face sex daca tu nu simti s o faci. O sa faci pasul asta cand o sa fii pregatita sa l faci. Daca ar tine sincer la tine nu te ar constrange sa te culci cu el n ar fi atat de egoist. Cantareste bine situatia inainte sa faci ceva ce o sa regreti mai tarziu. Esti inca o copila draga mea ai tot timpul din lume sa faci pasul asta. Daca te ameninta ca se desparte de tine asta e un indiciu in plus ca nu merita sa ti pierzi timpul cu un asemenea baiat. Numai bine

| Bernardus a răspuns:

Nu este prea devreme, cum sustin unii, dar daca e cu peste un an mai mare ca tine, eu zic sa refuzi. Oricum, daca e de varsta ta, eu zic ca nu ar fi mare problema, din moment ce esti cu el de doi ani nu cred ca vrea sa fac sex cu tine si sa te lase.

| Ryss a răspuns:

E o mare greșeală dacă accepți. Nu te poți lua după „iubire" la faza asta. Cum au spus și ceilalți‚ după asta ar putea să își ia adio de la tine. Și dacă nu ar fi așa‚ dar dacă la un moment dat ajungeți să vă despărțiți‚ s-ar putea mândri la toată lumea că el a ajuns cu tine în pat și‚ în cel mai rău caz‚ ar putea să mai și inventeze alte lucruri. Ți-ar creea o imagine proastă!
Dacă ar fi un băiat adevărat și decent‚ nu ți-ar cere așa ceva‚ luând în calcul că sunteți minori și pot urma lucruri mai rele.

| Andreeeeeeeea2000 a răspuns:

Ce varsta are iubitul tau?
Iti sugerez sa nu faci pasul asta pentru ca esti mică și cand vei avea o varsta mai înaintată este foarte posibil sa regreți.
Acuma na, faci cum crezi dar mai gândește-te.

| Mariiiiiiaaaaaaa explică (pentru Andreeeeeeeea2000):

Implineste 17 ani in curand.

| Mariiiiiiaaaaaaa explică (pentru Andreeeeeeeea2000):

Multumesc mult laughing