| Alexandraaaaaaaa666aa8aaaa a întrebat:

Am 18 ani si de cand ma stiu am o problema, nu ma pot atașa de niciun tip. Si nu ca m-ar deranja momentan in vreun fel, dar ma simt foarte dubios cand toate prietenele mele au relatii lungi si serioase iar eu nu pot fi cu niciun tip mai mult de 2 săptămâni. Si mai dubios este ca mie imi placeau tipii respectivi (ba chiar pe unii ii idolatrizam) dar cand imi ofereau atenție imi pierdeam total interesul. Iar cand eram in asa-zisele relatii eram foarte deprimata, plangeam zilnic fara niciun motiv si nu sunt genul de persoana care sa plângă, dar pur si simplu nu ma simțeam bine. Nu înțeleg de ce mi se intampla asta tot timpul, nu stiu daca e normal, nu stiu daca trebuie sa apelez la un psiholog, nu stiu. Va rog sa ma ajutați daca știți ce mi se intampla.

Răspuns Câştigător
| Diana008 a răspuns:

Am fost și eu într-o situație similară. Eram cu tipi super de treabă, se comportau impecabil și eu totuși nu mă simțeam bine cu ei și nu mă puteam atașa. Te sfătuiesc să ai răbdare, fiindcă doar nu ai găsit persoana potrivită. Oricât de mult i-ai respinge pe băieți, când îl vei găsi pe cel potrivit, cu care pur și simplu vei simți că încă nu se poate termina cu el. (Înainte aveam relații de o lună maxim și acum am o relație de 3 ani, deci se poate, nu-ți face griji). Din punctul meu de vedere, o relație de durată nu începe niciodată pe Facebook cu textul "vrei să fim împreună", ci în cele mai neașteptate momente și nici nu va mai fi nevoie de cuvinte să transmiteți ceea ce simțiți. Succes!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine m-a parasit dansa si m-a lasat cu o fata de 2 ani pentru ca a gasit un director multimilionar. dar de aici poti vedea ca in loc sa faci asa incearca sa stai sjngura cativa ani sa vezi daca e mai bine. Doar pornografie ocazionala cu indivizi

| Adry05 a răspuns:

Probabil ori n-ai întâlnit pe cineva care chiar să-ți placă, ori ești încă imatură pe partea asta și nu vrei să te „închizi" într-o relație.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te apucă plânsul atunci, încearcă să înțelegi de ce plângi.
Ce se întâmplă după cam două săptămâni? Cum se produce despărțirea, cine e vrea, tu saau el, cine sau ce o produce?

| tzionut a răspuns:

Draga tu vrei relatie ca sa fi ca restul prietenelor nu pentru ca esti atrasa de partener.
Intre a iti place de un tip si a fi atrasa de el e diferenta. Mai mult odata cucerit muntele iti pierzi interesul, de acolo depresia.
Sfatul meu. Mai cauta parteneri, cei de pana acum nu ti-au castigat interesul. Pana atunci ori ramai singura, ori mergi din relatii in relatii pana cand descoperi ce iti place la un barbat si ce nu.

| Theliqwert a răspuns:

Nu ai nici o graba da-ti timp pentru toate si nu incerca sa fii in competitie cu nimeni, nu ai nimic de demonstrat tu! Chiar daca celelalte fete au prieteni nu inseamna si ca sunt fericite. Tu poate erai atrasa fizic de tipii respectivi, ceea ce nu e indeajuns. Va veni si vremea ta. Capul sus!