| anonim_4396 a întrebat:

Buna:*! Am si eu o problema.Nu am deloc incredere in mine si stiu ca pe langa ca ma simt groaznic nici baietilor nu le place stilul asta.Sunt timida si nu ma implic in nici o activitate deoarece ma cred urata si grasasad. Nu stiu ce sa mai fac, cred ca intru in depresie.Vineri am implinit 15 ani si eram asa de fericita, iar acum imi continui depresia.Baietii stau cu mine numai ca sa le arat la mate(ma pricep cat de cat) si vor sa stea cu mine numai cand dam teste sau cand au ei nevoie, in rest nici nu vorbesc cu minesad. Prietenele mele...sau asa zisele prietene ma lasa mereu la greu si numai profita de mine.Si sa nu uit de familia mea, parintii mei se cearta in fiecare zi si tata e un cosmar, nu ii pasa decat de el si o face pe mama sa planga in fiecare zi. M-am saturat. Vreau sa ma schimb, sa nu mai fiu asa timida si deprimata si nu stiu cum. Puteti sa imi dati un sfat? >Mercibig grin

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Pai de ce nu incerci sa le demonstrezi contrariul, tuturor, cred ca doar tu singura daca lupti vei reusi sa iti demonstrezi lucrul asta, doar trebuie sa crezi in tine si sa vrei cu adevarat sa i se implineasca acel lucru, crede-ma daca vei lupta sigur vei reusi, NU DRAMATIZA.VEI REUSI PANA LA URMA, DOAR TREBUIE SA CREZI IN TINE...

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| D0zzz a răspuns:

Esti inca mica! Mai ai timp sa cresti pana la 21 de ani. O sa te modelezi din ce in ce mai mult, o sa te dezvolti psihic si fizic, iar profitorii aceia nu vor mai avea de ce sa se lege. Parerea mea este sa nu pui totul la suflet! Fi stapana pe tine si arata-le ca esti mult mai puternica decat ei! Totusi incearca sa ai mai multa incredere in tine. Si nu uita: FIECARE om are cate ceva frumos, fie ca e in interior, fie ca in exterior. Deci stai linistita, toate la timpul lor! Si la multi ani!

| missm0rphine a răspuns:

Salut! citeste cartea "cum sa te iubesti pe tine, pentru a te intelege mai bine cu ceilalti' de christophe andré si françois lelord, a fost de curand la chioscurile de ziare sper sa o mai gasesti! crede-ma e foarte foarte buna si este in jur de 15 lei. citeste'o sper sa te ajute! bafta!