| Starzaker a întrebat:

Am fost cu o fata timp de 6-7 luni, totul mergea perfect credeam ca o sa stau mult timp cu ea, o iubeam foarte mult, insa intr-o zi am gafat..am mers intr-o excursie de 5 zile cu ea si niste cunostinte unde eu ca sa nu par scos din peisaj am incercat pentru prima data sa fumez (am 15 ani), eram sigur ca daca faceam asta intram in gasca cu cei de acolo si am intrat. Insa cand ea a vauzt ca fumez pur si simplu s-a speriat si a fugit, m-a ignorat complet tot restul excursiei, m-am suparat foarte tare pe ea..eram foarte nervos si am inceput sa tip la ea (ceea ce nu mai facusem pana atunci) dupa care ea s-a despartit de mine. Mi-a spus ca nu mai poate continua asa, iar acum eu ii dau dreptate stiu ca am fost un monstru in saptamana aia..am incercat sa vorbesc cu ea dar este indiferenta tot timpul si nici nu ne mai salutam...problema e ca au trecut 4-5 luni de atunci si eu tot tin la ea foarte mult, pot spune ca inca o iubesc, nu stiu ce sa fac ca sa o uit... nu pot sa o evit, o vad in fiecare zi si uneori cand se mai uita la mine ma uit fara sa vreau in ochii ei si stau asa 5-6 secunde neclintit.

Cum o pot uita? am incercat sa-mi gasesc alte fete, insa tot la ea ma gandesc mereu, ma gandesc la ea toata noaptea si toata ziua si nu stiu cum sa mai scap de sentimentele mele pentru ea.

Funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te ajuta s-o uiti faptul ca o vezi zilnic,doar iti rasucesti cutitul in rana...
Ar trebui sa stai de vorba cu ea.
Nu-i cunosc conceptiile si nici modul in care a fost crescuta,dar e sigur ca e o fata cu gand curat si valori morale reale,a ingrozit-o bravada ta,i-a rasturnat intreaga scala de valori si s-a simtit tradata in parerea ei pentru tine.
E adevarat ca in timpul in care ati fost impreuna putea sa capete mai multa incredere in tine si sa stie cum esti tu cu adevarat,dar reactiile tale au surprins-o si-au suparat-o atat de mult,incat ai devenit brusc un strain cu care ea nu avea nimic in comun si nici nu dorea sa aiba!
De atunci,in mod sigur,a stat si ea si s-a gandit la ce s-a intamplat si gandurile severe si acuzatoare de atunci i s-au mai indulcit.
Asa ca, incearca INCA O DATA sa stai de vorba cu ea.
Daca te refuza, inca nu te-a iertat.
Dar daca accepta sa stati de vorba, e bine.
Nu stiu de ce, am senzatia ca relatia voastra nu si-a spus ultimul cuvant.

8 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

In legatura cu fata, trebuie sa vborbesti cu ea, sunt sigur ca mai aveti cateva lucruri de discutat. cat despre momentul in care tu ai gafat, nu o lua ca pe o cearta, dar ai gresit din mai multe puncte de vedere. fatul ca te-ai apucat de fumat doar pentru a impresiona acea gasca nu e ceva normal, dar e des intalnit printre adolescenti. probabil fata s-a speriat nu doar de faptul ca tu fumezi ci de cei alaturi de care fumezi, ce fel de baieti sunt in gasca? care e reputatia lor? apoi faptul ca ai tipat la ea, o fi speriat-o si mai tare. dupa acel moment petrecut in excursie ai continuat sa fumezi? incearca sa fi obiectiv si spune-mi comportamntul tau s-a schimbat de atunci? toate astea sunt importante pentru o posibila impacare a voastra

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Vezi ce se intampla cand incerci sa fi ceea ce nu esti. incearca sa ii scrii un mesaj cu tot ce ai pe suflet in cazul in care nu vrea sa vorbiti, sau du-te si caut`o, vorbiti fata in fata si clarificati totul, daca nu vrea sa va impacati nu ai ce sa faci.

| 7639781254 a răspuns:

Pai daca esti...Ce ti-a trebuit tie sa sa intri in gasca cu toti drogatii? Acum ai vrut cu aia, sa stai cu ei ca singura persoana pe care ai vrut cu adevarat s-o ai alaturi de tine te-a parasit. Incearca sa vorbesti cu ea. Poate i-au mai trecut dracii pe tine de-atunci. O ultima incercare nu strica... spune-i cat de mult tii la ea, spune-i ca n-ai putut s-o uiti nici macar dupa 5 luni si poate i se face mila de tine si va impacati. Si eu sunt fata si daca s-ar purta unul cu mine cum te-ai purtat tu cu ea, nu l-as ierta, dar iti urez bafta oricum. :*

| oOoBrBoOo a răspuns:

Stiu cum te simti asa am fost si eu si nu stiam ce sa mai fac pentru ca o iubeam mult si nu puteam sa scap de sentimentele pentru ia am incercat sa gasesc alta fata dar n-a mers si pana la urma incet incet a trecut timpul si sau mai dus sentimentele pentru ia dar cu greu am incercat sa nu ma mai gadesc la ia am evitato sa nu o vad pentru ca daca o vedeam iar apareau sentimentele pentru ia si am evitato si pana la urma ia sia casit un prieten eram gelos dupa aia am zic " da-i pace sa fie fericita " si am iesit cu prieteni m-au facut sa uit de ia si mau incurajat ca sunt si alte fete si am reusit acum sunt fericit cu alta persoana si o iubesc.( timpul le rezolva pe toate). Bafta

| CEl8oo a răspuns:

Vezi daca ai vrut sa fumezi

| yutsa a răspuns:

Mai insista, stai de vorba cu ea si explica-i ce s-a intamplat...

| MatzaNeagra a răspuns:

Trebuie sa discuti cu ea cu calm. Pe noi, fetele ne enerveaa cand prietenul nostru bea sau fumeaza pentru ca noi stim ca nu face bine la sanatate si va vrem doar binele. Trebuie sa ii ceri scuze ca ai tipat la ea. Explicai ca tu nu esti asa si a fost doar o intamplare deoarece erai derutat. Totul se rezolva cu discutia. Succes!

| Marya025 a răspuns:

Probabil sa o inlocuiesti nu e cea mai buna metoda...insa stai linistitwinking timpul le rezolva pe toate!big grin