| Dianna96 a întrebat:

Am iubit un baiat foarte tare pe care nu l-am uitat nici acum. Traiesc in trecut si nu ma pot debarasa de acel om, de dragostea pe care i-am purtat-o si de faptul ca nu a fost sa fiu cu el. Am fost 3 ani impreuna, dar ne-a despartit "religia" eu fiind ortodoxa iar el baptist. Am deja o alta relatie de 1 an jumatate stam in acceasi casa, dar uneori gandul meu imi zboara la fostul. la ce a fost mai frumos, si il visez foarte des sad
simt furie si dragoste in acelasi timp...
Ce e de facut? :'(

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta asa ceva, numa la cratita va sta capul

| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te să te ajute Dumnezeu să te ajute să-l găsești pe cel cu care El știe că ai fi fericită dacă te-ai căsători și nu te mai folosi de alții între timp.

| LoveSleep a răspuns:

Când îți zboară gândul la fostul, actualul e doar de umplutură.
Oricum, ai greșit ordinea. Te desparți de el, iar apoi te gândești ce e de făcut.

| Roxin a răspuns (pentru LoveSleep):

Cred ca e invers. Se gandeste ce e de facut, apoi ia o decizie. Ori, sunt eu pe dos.

| LoveSleep a răspuns (pentru Roxin):

Se desparte de cel actual, iar apoi se gândește ce e de făcut în legătură cu fostul. La asta mă refeream eu.
Dar nu-i nimic, nu-i o rușine să fii pe invers.

| Roxin a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt homofob, din pacate.

| WaterDrop a răspuns:

Greseala a fost ca v-ati despartit pentru un nimic.Religie, pff.

Clar actualul nu se ridica la asteptarile tale, iar pe fostul nu vei mai pune mana acum.Iti ramane doar sa il inseli pe actualul cu cat mai multi pana dai de unul ca fostul si apoi sa faci tot posibilul sa il tii langa tine de aceasta data.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa nu iti mai bati joc de actualul "iubit" si sa ii dai papucii. Este evident ca esti moarta dupa ex si pe asta il tii ca sa nu dormi noaptea singura.

| ExplozieAllahAkbar a răspuns:

Priveste-ti degetul aratator si mijlociu, imagineaza-ti ca sunt puţa fostului si fa-ti de cap pana te plictisesti!
Have fu(ck)n!