| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor, acum cateva luni, am fost cu o fata la care as minti daca as spune ca n-am tinut, dar eram un fel de amant pentru ea, fara ca eu sa stiu, dar celalalt stia si accepta casa nu o piarda, mi-am dat seama repede ca ma minte pentru ca una din placeriile mele este aceea de a studia firea omului, comportament, reactii dar asta e alta poveste, stiu sigur ca tinea la mine pentru ca am fost impreuna vreo 2-3 luni nu mai tin minte exact si mi-a dat ce nu i-a dat la ala in mai mult de un an, am fost primul. Cu ajutorul prietenilor am prins-o cu ala si am reusit sa reactionez frumos, fara scandal m-am despartit de ea, dupa asta ea s-a tot bagat in seama cu mine, am vorbit mult si s-a despartit repede de tipul celalalt cu care a stat un an si ceva, acum am fost la ziua unui prieten foarte bun, unde a fost si ea si s-a intamplat ceva intre noi, am mai iesit cu ea ca prieteni si asa pana la faza asta dar nu s-a mai ajuns asa departe, eu inca tin la ea putin si ea cică ma iubeste dar nu prea mai pot avea incredere dupa ce m-am ars odata, acum sunt putin presat ca lucrurile nu prea pot ramane asa, trebuie sa iau o hotarare, ca ma tot intreaba ce facem. Eu as mai da o sansa relatiei ca sa vad cum evolueaza treburile, am mai avut de atunci doua relatii dar nici una nu a mers si am iesit cu o groaza de fete dar niciuna nu mi-a placut, tipa asta are ceva mai special care pe mine ma atrage, imi starneste interesul. Voi ce parere aveti, s-ar mai merita sa incerc inca odata?

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Sincer orice om merita o a doua sansa, dar depinde acum daca stie sa aprecieze acest fapt si sa profite de el, nu sa te ia de prost. De asta trebuie s-o pui de mai multe ori la incercare ca sa vezi daca chiar merita o a doua sansa ca daca nu ar fi gen" daca ii oferi o a doua sansa cuiva e ca si cum i-ai oferi un glont sa te impuste doar pentru ca prima data nu i-a reusit".
Chiar daca va merita sa nu te arati atat de interesat de ea ca astfel va face ce a facut prima data, stii tu de multe ori indiferenta atrage, mai ales in cazuri de genul. Ai grija la decizie!
Sarbatori fericite! :*

| NoisyDream a răspuns (pentru Ana_4223):

Multumesc mult de sfat, asa voi face ii voi acorda o a2-a sansa sa vad cu merge, dar nu ma voi implca prea tare si vad cum evolueaza treaba si daca nu mi se pare ok o termin automat. Va multumesc tuturor pentru sfaturi si va doresc sarbatori fericite si numai bucurii! big grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai incearca, dar nu mai incerca sa intelegi si psihologia ei despre viata, ca nu vei reusi.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Da mai incearca odata parerea mea, vezi tu cateodata mai gresesti si tu, esti om greseala o comiti mereu. Ce vrei fata vrea sa se distreze mai incearca odata cu ia da uite ce zic eu. Mai intai incearca sa o faci geloasa intalneste-te cu alta fata sub ochii ei si ai zis ca unul dintre hobiurile tale e sa studiezi comportamentul omului si vezi ce reactie are daca e stanjenita asta e te place...

| NoisyDream a răspuns (pentru Cristian_Ion_1995):

Asta am facut exact dupa ce ne-am despartit, am mers pe acolo cu alta tipa expre ca sa ma vada, sa vad ce reactie are, nu a avut o reactie prea placuta i-a aruncat la aia o privire de nu-yi mai trebuie de mancare laughing) ma rog, stiu sigur ca ma place si nu am nici eu ganduri chiar asa serioase voiam sa stiu doar daca se merita sa imi calc putin pe orgoliu, ca tin mult la principiile mele da parca tot m-as mai juca un pic cu ea laughing) mersi de sfat si iti doresc sarbatori fericite happy

| xAndraa23 a răspuns:

Orice om merita o a doua sansa. Poate daca incercati din nou, va fi mai bine, dar nu o sa ai garantia ca se v-a termina frumos... E decizia ta, gandeste-te bine, daca o iubesti cu adevarat, daca tu crezi ca ea te merita...Dar dupa cum vad eu, o iubesti, incearca, nu ai nimic de pierdut, a-ti mai fost impreuna, deci multa bafta. :*

| Chirita_Raul_1996 a răspuns:

Da. am fost si eu in situatia tahappy merita