| Aalina22 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. In primul' rand sunt fata si am 17 ani, am o relatie de 10 luni cu un baiat pe care il iubesc foarte mult asta simt de vreo 2 luni ca il iubesc foarte mult. Insa el la inceput era mult mai intelegator si tinea cont si de parerea mea sa nu ma supar sau alte chestii, de ceva vreme a inceput sa stea numai cu prietenii lui non-stop nu il mai intereseza asa mult daca ma supar sau nu. si nu ii place sa petreca foarte mult timp cu mine asta de la inceptul relatiei. si nu am inteles niciodata de ce. De despartit ne-am despartit de nu stiu cate ori dar degeaba tot ne impacam. eu sunt o persoana cu cun caracter slab si poate si asta e problema ca nu pot sa trec peste o despartire, pun la suflet absolut orice. si plang foarte mult. Si as vrea sa fac si eu ceva sa-l deranjeze sau cel putin sa-si dea seama ca nu e bine si ca ma deranjeaza anumite chestii si mai ales ca sta mult mai mult cu prietenii lui deact cu mine..prin despartire nu merge. si as vrea alte solutii poate ma puteti ajuta voi.

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Adevărata ta problemă,este că pui prea mult suflet,și-ți bați capul cu orice,absolut orice.Ce-ți propun este să-i zici în față tot,dar tot ce te deranjează,de la cap la coadă.Nu contează dacă îl supără.Fie îți este alături și își face timp și pentru tine,fie înțelege că și tu ai înțeleg prea multe. Nu trebuie să te lași călcată în picioare de niciun băiat,nu merită, crede-mă îți bați capul absolut degeaba, el stă cu băieții, iar tu stai singură și te gândești la el.Zi tu, se merită? Trezește-te că nu e nici singurul și nici ultimul băiat de pe lume.Nu trebuie să plângi, el e singurul care are de pierdut.Tu tot ce trebuie să faci e să te trezești și să cauți ceva mai bun, care să te aprecieze.Baftă!

4 răspunsuri:
| didulica a răspuns:

Deci.....iti dau cxateva alegeri...
1.ii spui in fata
2.i scrii o scrisoare si i-o pui in ghiozdan la sscolala
3. discutati fata in fata la distanta de 1 metru
4.va plimbati intr-un loc linistit, unde sa discutati, undeva de tinanduva mana!

| wiwiwiwi a răspuns:

Relatii sexuale ati avut?

| Aalina22 explică (pentru wiwiwiwi):

Nu

Răspuns utilizator avertizat