| Olivia4545 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de un sfat. Imi place mult un baiat si nu stiu cum sa ii atrag atentia. Cum sa ma comport cu el, nu prea am avut experienta cu baietii. Am 20 de ani si pana acum am avut 3 iubiti deci...chestia e ca intre noi se baga o tipa, ea a cam vazut ca eu il plac si mereu se da pe langa el, flirteaza si se apropie de fața lui si eu ma intristez si intreaga zi sunt asa si ea vede ce pot face sa il atrag. El mereu vine la mine si glumeste, imi vorbeste frumos, imi povesteste diferite lucruri. E diferit cu mine si mi-ar inspira ca ma place putin de tot sau e doar dragut cu mine, eu nu sunt o fata care sa se dea la baieti sau sa se apropie dar nu pot parea cineva cine nu sunt deci cum as putea sa il fac sa ma placa? Tipa mereu se lauda cum ca iubitul ei a facut aia, a reusit aia, i-a cumparat nu stiu ce mai ce si se poarta ca un ingeras nevinovat in fața ta iar pe la spate e altcineva. Astept sfaturi multumesc, fundita

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Pe tipa aia las-o asa cum e,si tu ramai asa cum esti,pentru asta ca el vine la tine si iti povesteste,si nu o alege pe ea,tocmai pentru ca esti diferita. Nu incerca sa fii si tu ca tipa aia, ca nu vei primi decat dispret si indiferenta. Cand el este dragut cu tine ar trebui sa-i raspunzi cu aceeasi dragalasenie, cand doi oameni se plac, pot interveni toate armatele lumii sa-i separe caci nu vor reusi, destinul isi urmeaza fagasul inca inscris de la inceput.Nu trebuie sa faci nimic, doar primeste-l in sufletul tau si el va intelege asta.Mai povesteste-i si tu, sau mai arunca-ti pasii inspre el, nu astepta tot timpul totul doar din cealalta parte.Doar fii tu,asa cum esti,simpla si naturala,ori daca tipa te face sa fii trista, nu-i nimic, asta te va ajuta sa inveti sa lupti pentru ceea ce vrei, ceea ce-ti doresti cu adevarat. El te place pe tine, nu pe tipa..intelegi! Vezi ce faci.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poți face pe cineva să te placă, îl lași să te cunoască ș idacă te place el bine, altfel n-are rost.

| Ely1234567 a răspuns:

Spune-i ce simți pentru el și totul se rezolvawinking