| AlexinoAle a întrebat:

SALUT TPU happy
Cum le place baietilor sa se comporte fetele cu ei?
Cum pot sa i atrag atentia?
PS: imi place de un baiat si nu stiu cum sa ma comport in preajma lui
Dau funda :*
Mulumesc

Răspuns Câştigător
| ana233 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa fi tu insuti. Nu cred ca-ti doresti ca un baiat sa te placa pentru ceea ce nu esti,comportamenul tau fiind diferit fata de cel normal. Eu inteleg ca te emotionezi cand il vezi si poate nu ai curajul sa-i vorbesti,dar trebuie sa-ti faci faci putin curaj ca sa ajungi unde doresti. De exemplu, intereseaza-te de hobby-urile lui, ceea ce ii place si poate gasesti tu cumva sa intri in vorba. Sper ca te-am ajutat, iar daca ai alte nelamuriri, poti sa-mi spui! O zi buna sa ai! Pa!

9 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Ca un om.

| RAY a răspuns:

Draga cat mai goala posibil si sigur te va baga in seama, sanii, fundul sunt esentiali la vedere posibil v-ati face sex si dupa cateva luni va despartiti ca asa sunt 99 la suta din relatile din prezent

Răspuns utilizator avertizat
| deeah2elen a răspuns:

Depinde de baiat, unii sunt nesimtiti si se poarta urat cu fetele, altii sunt obsedati, altii timizi...etc! Fii naturala, vorbeste-i direct, fii mai intai prietena lui si apoi iubita lui.

| Unlocked a răspuns:

Trebuie sa il faci sa se simta important, plimbal cu masina, scoate-l la un suc, desigur tu platesti sucul...scoate-l la mall, cumparai tot ce vrea, si ai mai putea totusi sa-i cumperi si o masina nu? De preferat un x6 2013.Sigur o sa fie al tau si crede-ma cu astea clar ii atragi atentia. big grin

| AlexinoAle explică (pentru Unlocked):

Bine....nu chestii de astea. big grin

| NebunaaaaaaBlonda a răspuns:

Important e sa nu pari disperata. In plus, n-ai vrea sa te faci de ras daca nu iti raspunde si n-ar fi nici atragator sa mergi la el sa ii spui: "Hey, imi place de tine!" De indata ce l-ai vazut, stabileste contact vizual cu el si zambeste-i prietenos, astfel ii vei transmite ca esti deschisa spre a va cunoaste si lui ii va fi mai usor sa vina sa te abordeze. Daca nu iti raspunde la zambet poti sa te faci ca zambeai altcuiva din spatele lui si nu te vei simti prost. Il placi si nu stii care e primul pas? Zambeste-i si vezi daca iti raspunde. De aici iti dai seama daca merita sa-i acorzi atentie si timp, sau ramai deschisa sa observi si pe altcineva.

Vrei sa stii daca te place sau nu? Ia-ti timp si priveste-i actiunile si comportamentul. Ai putea descoperi indicii pretioase. Invata sa-i citesti limbajul non-verbal. Daca vrei sa fii sigura, il poti chiar intreba, dar ai grija cum o faci. Foloseste umorul si intrebarile indirecte. Indrazneste!

| DenissaDenii69 a răspuns:

Sfatul meu este sa fi tu insuti.Nu schimba nimic la tine! Daca un baiat te place, te place pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ar vrea sa fii...
Inteleg ca te emotionezi cand il vezi si poate nu ai curajul sa-i vorbesti, dar trebuie sa-ti faci putin curaj ca sa ajungi unde doresti.