| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru. Nu stiu daca e cea mai potrivita categorie, dar stiu sigur k e printre cele mai accesate ajutandu-ma in gasirea unui raspuns urgent! Am o gasca de prieteni 2 baieti si o fata care e cea mai buna pr a mea. Demult cand ne-am cunoscut cu unul din baieti acela a inceput sa o placa pe prietena mea. Toate bune si frumoase celelalt baiat i-a facut o gluma ca o sa fie el cu ea in fine copilarii si la sfarsit a fost o faza "vroiam sa zic dar na k fiecare barbat vrei mai multa distractie futai d.astea" si nu stiu ce a fost in capul meu aseara sa ii trimit prietenei mele si de aici se intelege nu ca vb in general ci ca e vb despre el. Prietena mea s-a suparat pe tipul asta, prietenul lui s-a suparat pe mine. Care ar fi ideea sa ii fac pe toti sa se impace? ma gandeam sa editeze baiatul despre care e vb conversatia si sa ii spun ca a fost o gluma pe care i-am facut-o si ca unele paragrafe le--am sters noi.

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Eu as zice sa iti ceri scuze, sa ii spui ca faceau doar niste glume copilaresti.Nu ajuta daca minti. Cere-ti scuze tuturor! Sa ii spui si baiatului care a spus lucrurile care au suparat-o sa isi ceara si el scuze.

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru eu4you):

Multumesc mult pentru raspuns oricum o sa imi cer fata de tuturor scuze deja aproape am facut-o. problema e ca ma simt aiurea cand vad ca din cauza mea se cearta 2 persoane.

| eu4you a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Dap,stiu senzatia...din cauza mea s-au certat 3 persoane...straight face

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru eu4you):

Si cum ai iesit din toata povestea? macar ai iesit cu bine? pentru ca eu sincer nu as vrea sa ne certam si sa nu mai fim un grup

| eu4you a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Ideea este ca la noi a fost alta poveste, adica, eu si fetele alea ne certam pe alta prietena de-a noastra, iar ele nu ma suportau si ea vroia sa stea mai mult cu mine decat cu ele.Si,uite-asa,ele ma evitau pe mine si pe fata aia doar pentru ca statea mai mult cu mine.

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru eu4you):

Am inteles oricum ssimt eu ca se rezolva. am putere de convingere si in orice caz putina minciuna constructiva atata timp cat stie baiatul respectiv ce am in cap ca sa nu ma dea de gol. nu strica

| eu4you a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Da...numai sa nu se prinda fata de minciuna asta.Si,daca sunteti prieteni cu adevarat si eu cred ca se va rezolva.

9 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Povesti copilaresti.rezolvi tu nu iti fa probleme.

| dellyt a răspuns:

Da asta ar fi cea mai buna idee

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Stiu, dar ma simt vinovata ca nu m-a gandit la 4 dimineata ce dracu sa gandesc...straight face