| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu.Am o intrebare! CÂT sânge curge cand te dezvirginezi.Astăzi m-am epilat la zona intima si imi mai curgea cate puţin sange eu fiind epilata cu big-ul.Am ieşit si cu iubitul meu, mi-a pus mâna pe acolo, mângâiat,(degetele nu mi le-a bagat pe acolo ) foarte putin pe deasupra nici nu se simţea. Deci cum s -ar spune nu a băgat degetul, doar a atins. Si cand vin acasa ma trezesc cu 3 puncte de sange (puncte d-alea gen cum ai face cu pixul sau cum cum ai pune punctul ăla de la "i ") si in locul ala in care am gasit punctele de sânge acolo imi mai cursese de la big înainte sa plec dar ma stersesem.E posibil cumva sa ma fi dezvirginat sau o fi de la big chiar dacă trecuse o ora.Si cat curge sange cand te dezvirginezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai folositi cuvantul dezvirgina daca nu stiti ce inseamna! Esti virgina atat timp cat nu ai intretinut relatii sexuale. Iubitul tau putea in cel mai rau caz sa-ti rupa himenul, dar clar nu s-a intamplat, pentru ca 1:curge mai mult; 2-te-ar fi durut, ai fi simtit

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti denumirea corecta a aparatului folosit pentru a te epila la,, pasarica'' fiindca se numeste Bic si nu big. Acele puncte de sange minuscule au aparut in mod sigur in urma epilarii. Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare iar cantitatea de sange scurs poate fi foarte diferit cantitativ. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este reprezentat de gradul de vascularizare a pielitei himenale. Daca himenul are o constitutie elastica in acest caz perforatia/gaura existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul poate sa treaca PRIN himen fara sa-l rupa si din acest motiv nu se va produce nicio sangerare. Cazurile in care in timpul dezvirginarii nu se produce deloc sangerarea se datoreaza faptului ca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintre fete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, mai este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este intratat de flexibil incat se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului si desfacerea larga a picioarelor in timpul unor miscari de balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte. Sunt fete acuzate pe nedrept de comiterea unei fapte inexistente fiindca multi nu au nici cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca au argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat cu penisul, nu te-a dezvirginat.

| BAD17 a răspuns:

Incep sa cred din ce in ce mai mult ca unii se trag din maimute

| BAD17 a răspuns:

Nu o spun in nume de rau dar intrebarea e penibila adica ce rost are sa intrebi asta, adica tu ai zis ca te-ai sters dar gandeste-te ca tot mai curge putin

| VSC10 a răspuns:

E logic ca e de la big. Ai facut si tu o iritatie ca oricare altul. (spun asta desi fiind baiat)

| trandafirulnegrudininimata a răspuns:

Te-a mancat undeva sa folosesti bigul, acum na iritatii