| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.E normal ca dupa 8 luni de relatie serioasa,fara despartiri si certuri multe,si daca el se compoarta asa cum ar trebui sa se comporte fiecare baiat,fara a-ti cere sex,cu incredere deplina, cu tot ce ii trebuie unei relatii serioase.e normal sa treci mai departe? Adica la pasul urmator? (sex)? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Faptul ca aceasta relatie este de lunga durata, iar certurile si comentarii neregulamentate unei fete, nu este iesit din comun sa va incepeti impreuna viata sexuala.La revedere!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunteti amandoi majori, e normal. daca vorbim de adolescenti de 16 ani, sigur ca nu este normal si nici nu se pune problema

| Azµre a răspuns:

Depinde de vârstă, depinde de armonia relației.

| Vix999 a răspuns:

Daca aveti macar 17 + ani si daca e ceea ce va doriti AMANDOI, da, e normal.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce simti cu adevarat ca este bine, nu trebuie sa iti spuna cineva cand sa faci pasul asta (bine inteles daca ai 13-14-15 ani nu prea este recomandat) Daca tu il iubesti si simti cu adevarat ca si el te iubeste pe tine nu te poate retine nimeni atata timp cat o faci din iubire nu te poate judeca nimeni dar ai grija la varsta ta, totul sta in mainile tale si in ceea ce simti tu cum spuneam fa ceea ce simti nu ceea ce iti spun alti sa faci este corpul tau si tu ar trebui sa stii cel mai bine ce este cel mai bine pentru el deoarece noi nu cunoastem in totalitate povestea ta de dragoste stim doar ce ne-ai spus tu si putem doar sa ne dam cu parerea nu sa iti dam si un sfat. Mult noroc si ai grija ce faci

| EddiWeed a răspuns:

Daca ai peste 15-16 ani iar tu te simti pregatita si il iubesti e normal

| SyndicateX a răspuns (pentru EddiWeed):

Eu cred ca 15-16 ani e prea devreme cel putin 17, e mult mai matura decat la 15-16 ani si e mult mai capabila la 17 ani sa ia o decizie corecta.

| SyndicateX a răspuns:

Da e normal sa treci mai departe, ma gandesc ca el nu doreste doar sex de la tine daca a stat atat timp cu tine.I-ai oferit altceva care sai astampere dorinta de a face sex normal? Depinde si cati ani ai. Sa o faci cand crezi tu ca esti pregatita nu cand iti cere iubitul.

| SyndicateX a răspuns:

Daca tu crezi ca el este cel care merita, atunci este normal, important este sa o faci pentru ca asa simti tu. Daca te simti pregatita spune-i si faceti pasul urmator, iubita mea actuala asa a procedat eu nu i-am cerut mi-a spus ea ca este pregatita.Si spune ca faci dragoste nu sex laughing eu prefer sa aud de la iubita mea ca vrea sa faca dragoste cu mine.

| Z6 a răspuns:

Depinde cat sunteti de. maturi, va asumati o responsabilitate, sa zic asa. Aveti obligatia sa va protejati, daca nu vreti un nou venit, sau vreo boala cu transmitere sexuala, Daca esti tu pregatita, si el ( bine inteles ) De ce nu?

| ChocolattexD a răspuns:

Niciodata nu mi-a cerut acest lucru, cand sunt eu pregatita.dar deja incep sa ma gandesc..si incep sa deduc ca pe zi ce trece sunt tot mai pregatita.Da, era sa se intample odata, dar ne-am oprit.Chiar daca nu m-a penetrat cred ca am pierdut virginitatea, dar nu-mi pare rau.Cred ca el e cel ce merita.

| ChocolattexD a răspuns:

Despre relatie...hmm...pentru mine e relatia perfecta! love struck

| ChocolattexD a răspuns:

Normal,conteaa si modul de exprimare, mai ales cand o fata propune asa ceva. Oiricum, noi am vorbit pe tema asta de sute de ori, si principalul e sa fiu eu pregatita, el e pregatit oricand si nu grabeste lucrurile.

| ChocolattexD a răspuns:

E aceeasi chestie.Sentientele sunt pe primul loc!