| manuia4 a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema, acum 2 zile, am mers la iubita mea acasa(mentionez ca aman-doi avem 16 ani)si ea fiind virgina voia sa nu faca nimic prea mult,asa ca nu-mi introduceam penisul prea mult in vaginul ei,insa cand s-a dus la baie am vazut sange de o culoare mai diluata pe lenjeria ei intima,acum imi este frica si mie si ei ca nu cumva sa fii ramas insarcinata,deoarece penetrarea a avut loc fara prezervativ.voi ce credeti,sunt sunt sanse?(mentionez ca nu am ejaculat in ea, insa am inteles ca si acel lichid de din inainte contine spermatozoizi)dau funda, va rog vreau un raspuns corect!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie de spalaturi vaginale. Vaginul se curata singur. Himenul se afla la cel mult 1 cm, deci, mai mult ca sigur, acel sange e din cauza himenului. Nu poti spune ca s-a rupt de tot, dar o data atins si frecat, sange tot va curge putin. atat cat exista penetrare, virgina nu mai estehappy
Si nu sunt sanse mari sa ramana insarcinata. undeva la 1-2%.

Si inca o chestie, daca e sa o mai faceti in viitorul apropiat, si prin absurd ejaculezi in ea, sa nu faca iar prostia sa faca spalaturi vaginale. Sa ia o pilula, stea cat mai mult in picioare si protejati-va! ca nu e scump un prezervativ.

13 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Nu cred ca este ceva de ingrijorat, daca nu ai introdus prea mult penisul
aveti grijawinking

| RAY a răspuns:

Nici daca ejaculai nu ramanea daca nu era la ovulatie tu crezi ca femeia poate face copii asa usor? doar 48 de ore e fertila atata

| RAY a răspuns:

Bursuc001 asa e omul prost nu rexista la argumente rationale, ignora ratiunea

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

De asemenea, NU cred că mai este virgină ( nici d.p.d.v. fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.
Chiar şi acel "sange de o culoare mai diluata pe lenjeria ei intima" poate indica faptul că himenul s-a RUPT!

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| RAY a răspuns (pentru bursuc001):

Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!

hai serios dovedeste tu stiintific asta

| bursuc001 a răspuns (pentru RAY):

Măi, tu chiar NU te-ai săturat de debitat PROSTII?

Am mai avut nişte "discuţii" deoarece tu aveai "nelămuriri", ţi-am EXPLICAT ce & cum, dar văd că perseverezi în prostie sad

Sorry, de data asta ai IGNORE rolling on the floor

O seară frumoasă.

| mihai69 a răspuns:

Da. Nu prea mari, dar diferite de zero.
PS ea nu mai e virgină, chiar dacă nu ai deflorat-o (de loc sau de tot).

| Alcyon a răspuns:

Nu mai e virgina, din moment ce ai facut sex cu ea. Aveti grija, ca asa apar sarcinile nedorite. Sexul nu e o joaca de copii. Iar spalaturile vaginale nu sunt eficiente. De altfel, nici nu este recomandat sa faci asa ceva prea des, fiindca risti sa te trezesti cu infectii vaginale.

| SilverF8ith a răspuns:

Cel mai probabil ai dezvirginat-o ...acela este lichidul aceela chestia ca ar putea fi insarcinata chiar daca nu ai lasat in ea... este posibil dar foarte putin probabil!
Bafta?!

| manuia4 explică (pentru SilverF8ith):

Am uitat sa mentionez ca imediat dupa actul sexual s-a spalat bine in zona respectiva, ziua urmatoare facand o spalatura vaginala

| anonim_4396 a răspuns (pentru manuia4):

Nu este nevoie de spalaturi vaginale. Vaginul se curata singur. Himenul se afla la cel mult 1 cm, deci, mai mult ca sigur, acel sange e din cauza himenului. Nu poti spune ca s-a rupt de tot, dar o data atins si frecat, sange tot va curge putin. atat cat exista penetrare, virgina nu mai estehappy
Si nu sunt sanse mari sa ramana insarcinata. undeva la 1-2%.

Si inca o chestie, daca e sa o mai faceti in viitorul apropiat, si prin absurd ejaculezi in ea, sa nu faca iar prostia sa faca spalaturi vaginale. Sa ia o pilula, stea cat mai mult in picioare si protejati-va! ca nu e scump un prezervativ.

| a44fdg6vb a răspuns:

Nu ii gravida 100%

| manuia4 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri...dar mai spuneti-mi ceva..are sens si rost sa ne impacientam? daca in mare parte nu e insarcinata?