| paulgg a întrebat:

Salut,am si eu o dilema. Iubita mea(virgina) s-a frecat de penisul meu si va intreb daca poate ramane insarcinata din cauza lichidului preejaculator.Tin sa mentionez ca nu am ejaculat pe vaginul ei.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca s-a teleportat vreun spermatozoid.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Nu poate ramane insarcinata prin intermediul acelui lichid deoarece asa cum este produs de glandele bulbouretrale, lichidul preejeculator nu contine spermatozoizi. Se poate contamina cu sperma ramasa in uretra de la o ejaculare anterioara, dar si in acest caz numai in anumite situatii putin mai aparte. De asemenea, pentru a ramane insarcinata femeia trebuie sa fie in mod obligatoriu in perioada fertila a ciclului menstrual in acel moment. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru ca lichidul preejaculator contine spermatozoizi viabili care pot da nastere la o sarcina nedorita si daca iubita este in perioada fertila.

| MihrimahAndreea a răspuns:

Probabilitatea de a ramane insarcinata din lichidul preejaculator este foarte mica.

| n1234 a răspuns:

Daca doar s-a frecat nu este nimic, adica nu e ca si cum ai impins penisul inauntru..si nu are cum sa ramana insarcinata..decat doar daca te ejaculezi inauntru in ea..deci nu ramane..nici macar de la lichidul ei de acolo..nu ramane!