| FataTimida a întrebat:

Am o mareee problema se pare. Noi (familia mea) avem niste prieteni de familie. Acel prieten (care este de-o data cu tata!) s-a tot oferit sa faca pe "soferul personal" cu mine si ma ducea in anumite locatii, unde aveam nevoie. Dar in timp ce mergeam incepea sa imi puna mana pe picioare si sa imi spuna ca ma iubeste (credeam ca tine la mine ca si la o fiica sau din perspectiva aia) dar acum intr-o zi a venit la noi acasa (eram doar eu si mama) si am ramas doar eu cu el si a inceput sa ma atinga in mai multe zone si efectiv am fost socata si nu am stiut cum sa reactionez. L-a prins mama ce facea si ia ghiciti a cui a fost vina... A MEA! cica eu ma dau la bosorogi si sunt o nerusinata si imi tot reproseaza ca m-am indragostit de el. Deci mor nu stiu cat o sa ma intelegeti sad problema este ca eu vreau sa il evit cat de mult pot, cum sa o fac? Mama a decis sa nu ii zic tatalui meu si sa pastram aceasta prietenie, dar mi-e greata de el jur. Si ea ma obliga sa fiu amabila cu el si sa nu fiu nesimtita. Va roog dati-mi sfaturi sau ceva, ce sa fac cu situatia asta

Răspuns Câştigător
| jessikz0r a răspuns:

Faza e ca prietenii tatilor is cei mai periculosilaughing) eu am impresia ca si tie-ti place, pai cum stalin sa nu-ti dai seama cand te cara cu masina ca nu vrea ceva de la tine, ori esti prea naiva ori ai zis ca duce fraieru...dar el are o varsta si cand l-ai tot facut taxi s-a gandit sa-si incerce norocu, sti cum e vb cand pisica ridica coada... eu as vorbi cu tata si i-as zice ce prieteni cretini are, sa-si inceteze relatiile de prietenie sa nu-i mai vad muiu vreo 5 ani. Si tatal tau va alege prietenia cu tine mult mai mult decat cea a lui.n-ai de ce sa te porti frumos cu el happy pentru cine? creca o f; te si pe maicata ma jur la ce comportament dubios a avut laughing a fost geloasa, glumesc, dar mai sti? se poate orice pe lumea asta dracu de perversi imputiti. Bafta! :*

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşte cu tatăl tău şi spune-i ce se întâmplă. Dacă nu faci asta, înseamnă că e adevărat ce spune mama ta şi îţi place boşorogul.

| Mayar a răspuns:

Ii zici la taicatau ce pedofil retardat e mosup acela. Altfel te va viola cat de curand ca vede ca daca scapa cu asta, de ce sa nu incerce cu mai mult?
Ii spui ce si cum sta treaba la tatal tau!

| stfnn a răspuns:

Ce trolli destepti, inventati povesti interesante.

| Emilian65 a răspuns:

Aici, mama ta, greseste. In loc sa-l obrazniceasca pe mos, care a atentat la virginitatea ta, ea te cearta pe tine. Eu, sa fiu in locul tau, i-as spune lui tata si i-as explica si pozitia mamei fata de situatia in care te-a gasit si cum vrea sa te arunce in bratele mosului neobrazat.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e clar? Nu mai apelezi la el, mergi cu transportul in comun. Cand stii ca apare el, tu dispari fie in camera ta fie pleci de-acasa pe unde ai treaba (dar iarsi, nu in masina lui). Il eviti cu orice pret. Ce e asa de greu sa gandesti un pic?

| RobertMoon a răspuns:

Îi zici să te lase în pace sau o sa aibă de aface cu tatăl tău, iar mamei tale ar trebui să îi spui exact cum s-a întamplat și așa o să tragă concluzia cea bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui tatălui tău că prietenul lui e un libidinos.

| Sadop a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si explica-i exact cum sta situatia. Cum sa fii amabila cu un om care se da la tine si iti face avansuri, iar in acelasi timp iti poate fi tata?
Mama ta nu realizeaza ce inseamna asta?
In fine, vorbeste cu tatal tau sau cineva apropiat din familie urgent.
Bafta!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

În acest caz e neapărat să vorbești cu tatăl tău, și dacă situația continuă, ai face bine să reclami asta poliției sau să suni la Protecția Copilului.