| NeverBeAlone a întrebat:

hei TPU.am o mareee problema si vreau sa ma ajutati. Azi m`am despartit de prietenul meu.Nu ne-am certat niciodata, duminica faceam 4 luni. el e in clasa a 12.si are bacu. apoi el in vacanta de vara merge in italia la parintii lui. apoi el sta in iasi la facultate. se muta acolo. si el mi-a zis ca sa nu mai suferim.si sa nu ne mai chinuim degeaba. dar a zis ca putem ffff buni prieteni... vorbim. si inainte de a pleca. m`a strans in brate. am avut o stare. si nu stiu acum ce sa fac. ajutati`ma sa trec peste momentul asta. il iubesc si ma iubeste dar e o iubire imposibila.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

El a hotarat sa va despartiti. Poate ca il doare si pe el, dar inapoi n-o sa mai dea.Rana din sufletul tau e prea proaspata si prea mare ca sa poti judeca logic acum,dar, daca stai sa te gandesti, a avut dreptate.El pana la bac mai are 2 luni,trebuie sa invete. Urmeaza facultatea, si Italia, alte 3 luni.Voi sunteti impreuna de aproape 4 luni. Daca ramaneati impreuna ar fi fost o relatie de 4 luni urmata de alte 5 luni extrem de chinuite.Telefoane,mess,dor,lacrimi,certuri...El a preferat sa te pastreze in minte asa cum sunteti acum, plini de dragoste.V-ati despartit cand inca era frumos.Pastreaza si tu amintirea frumoasa, plangi sa te descarci si continua-ti viata.Nu fii trista,sa te bucuri ca ai iubit un baiat cu suflet nobil si sa cauti, atunci cand vei avea putere, unul la fel...Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Darius_6848 a răspuns:

Parerea mea e daca renunta la tine doar pentru ca nu va mai vedeti 2, 3 luni nu te iubeste. si daca pleaca la iasi parerea mea e daca te.ar iubi cum zici u, tot ar veni acasa sa se intalneasca si cu tine o data la o saptamana. o fosta prietena de-a mea ma asteptat 8 luni cand am plecat pentru prima oara in Italia si cand ea era la scoala ne vedeam doar o data pe sap. distanta nu e un motiv tongue parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanta pentru multi oameni este intr-adevar o problema, dar va trebui sa treci peste, asta nu va fi singura experienta de genul asta din viata ta.Incearca sa gasesti alternative de petrecere a timpului liber si astfel mentinandu-te ocupata vei reusi sa iti centralizezi atentia pe altceva si nu o sa te mai gandesti asiduu la el.E testata chestialaughing