| Cristina45 a întrebat:

Hei TPU ....am o nelamurire ....sunt intro relatie cu un baiat, nu suntem de mult timp eu am 15 ani si el la fel, si so zic direct sunt virgina si imi doresc sa raman asa cel putin pana implinesc 18 ani doar din prisma faptului ca as putea fi numita curva si nu imi doresc, revenind la subiect el nu imi da de inteles ca ar vrea sa se culce cu mine dar nu stiu e baiat si ma gandesc ca ar avea anumite nevoi de genu asta ..ma intelegeti, ce spuneti sa deschid subiectu asta si sa ii spun de la inceput ca virgula cu mine trebuie sa aiba rabdare si daca nu mai are sasi caute pe alt cineva sau sa las lucrurile asa?

Răspuns Câştigător
| imyourdestiny2 a răspuns:

Lasa lucrurile sa vina de la sine.Cand va fi momentul, vei vorbi cu el dar nu grabi lucrurile.Sa iti incepi viata sexuala inainte de 18 ani implica multe alte lucruri, printre care a fi numita curva e doar primul dintre ele.Ai grija ce faci,ai grija de tine,si daca te iubeste, te asteapta, vorba aia! Tu bucura-te de momentele petrecute impreuna, o sa vedeti ca peste ani va veti schimba si cine stie cum vor sta lucrurile, profita de ele acum.Bafta big grin!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 15 ani nu deschizi subiectul sex, fiindca relatiile la 15 ani nu duc niciodata la sex. Probabil nici el nu se gandeste si nici nevoi cum zici tu nu are (este un mit iscat de baietii prea prosti ca sa se poata abtine). Veti discuta despre asta mai tarziu, cand va fi cazul

| mona a răspuns:

Da,ar trebui sa deschizi subiectul asta si daca te iubeste va intelege si va te astepta atat timp cat e nevoie

| Cristina45 explică (pentru mona):

Mi-e frica sa il incep ca daca zice ...atunci te las ...ca am inceput sa tin la el si nu vreau sa-l pierd

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu zice nimic, lasa-l in pace. Daca ii zici ceva o sa creada ca tu esti nerabdatoare sa faceti sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă te iubeşte cu adevărat, te aşteaptă până la majorat, nu jos ţoalele şi hai să rupem patul că aşa vrea el, dacă nu-ţi respectă dorinţa, înseamnă că nu te merită.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Daca va incepe un subiect de asta trebuie sa ii spui

| danden a răspuns:

Salut!
In primul rand daca asta iti doresti tu, in momentul cand iti va da semne ca ar vrea sa o faceti explica-i dorinta ta.
In al doilea rand, daca simti ca si tu ai vrea eu zic sa iti refuzi aceasta placere doar din cauza ca lumea te-ar putea judeca pentru ca pana la urma nu lumea traieste pentru tine si nu iti scrie in frunte daca mai esti sau nu virgina.
In al treilea rand, eu zic ca mai poti astepta putin, la 15 ani esti destul de tanara pentru asta.
In ultimul rand e destul de trist, dar in ziua de azi sexul e peste tot si o relatie nu functioneaza prea mult timp daca nu implica si sex, foarte rar se intamla sa dai peste un baiat care sa te iubeasca atat de mult incat sa astepte pana esti tu pregatita, si asta fara sa te insele intre timp

| JeLove a răspuns:

Un subiect cam delicat... fetele cu cat sunt viringe mai mult timp cu atat mai bine la baieti e cam invers dar daca te iubeste iti va accepta conditiile,,,

| Edward178 a răspuns:

Daca vrea o relatie fizica, e clar ca e o relatie bazata pe eul lui, sa fie el satisfacut, Dovada supremaca un baiat te iubeste nu e nici sexul nici nimic altceva decat sa iti promita ca te va respecta toata viata, casatoria

| alike99 a răspuns:

Buna! Eu zic ca e bine ca nu vrei sa te culci din prima ca sa zic asa.Eu zic sa astepti pana deschide el subiectul acesta.Dar ai grija sa nu cumva sa vrea doar sa se culce cu tine. Daca urmareste doar sa faceti sex atunci eu zic sa il lasi. Sper ca te-am ajutat