| Drinni a întrebat:

happy. Am o problema: am un 5 si un 6 la mate si 10 in teza[nu stiu cum l-am luat, cert e ca matematica nu e atat de imposibila pe cat o vedeam]. Cum fac sa imi mai repar cat de cat nota si sa imi iasa o medie acceptabila avand in vedere ca in rest am numai medii de 10? dau fundita:*

3 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Vorbesti cu domnul profesor, iar daca dumnealui va fi intelegator iti va da ceva teme suplimentare de facut in plus fata de celelalte teme obligatorii. Succes la scoala!

| spad3r a răspuns:

8 nu e buna media? hmmmm sad pai ii zici sa iti mai dea o sansa si daca iei zece e si mai bine iti iese 9, dar media nu mai are cum sa iasa 10...

| Claudia_1526 a răspuns:

cel mai bine e sa discuti cu profesorul, ii spui ca ai nevoie de inca o nota pentru ati ridica media, el fie o sa te asculte in fata clasei, eventual la tema si un exercitiu la prima vedere sau un set de exercitii drept tema [asa se procedeaza] iar daca te crezi in stare, accepta aceasta provocare merita sigur vei reusi Succes. funda`?