| SpeșălGirl a întrebat:

Am o problema.Aseara am iesit cu gasca mea, planuind sa stam pana tarziu in oras. Bineinteles ca era si prietenul meu. Problema e ca el voia sa se dea interesant fata de mine si mereu zicea ca vrea sa bea, ca ii e sete, sa cumparam alcool si chestii. A baut niste whiskey si cateva guri de vin si deja il luase raul. La inceputul serii, am observat cum este el de fapt, are niste reactii de golan. De exemplu, merge cum merg smecherasii, nu avea rabdare deloc, voia mereu sa plecam si din aceasta cauza nu m-am mai simtit asa atrasa de el si am lasat putina distanta. Cand a vazut l-au apucat nervii si toata seara a facut ca un psihopat.De exemplu, eram in local, se dusese pana la baie. Asteptam randul meu impreuna cu un prieten si cand iubitul meu a iesit a izbit usa si a injurat tipand.Pur si simplu. Apoi, cand stateam la masa izbea telefonul, doza de suc si tot ce se afla acolo. A doua zi l-am intrebat ce a fost cu el si a zis ca era suparat pentru ca m-am distantat de el. El nu stie ca nu imi place comportamentul lui de smecher deci nu stie motivul pentru care m-am distantat. Cum as putea sa iizic sa nu mai fie asa?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu ii explici ceea ce te-a deranjat in comportamentul lui si ii atragi atentia ca iti displac acele iesiri ce denota lipsa de educatie dar si de maturitate. Poti sa-i explici ca are la indemana 2 alternative si depinde doar de el schimbarea lui dintr-un tip cu apacaturi de "smecheras" ce doreste cu orice pret a epata prin purtarea sa, intr-un adevarat gentelman cu care sa fii mandra si cu care doresti realmente sa-ti petreci timpul, fiindca nu doresti sa te faca de ras in momentul in care iesiti in societate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cati 14 ani aveti?
Prietenul tau e foarte imatur.
Daca el are impresia ca nu trebuie sa-si revizuiasca atitudinea, desparte-te de el.
Am si eu o intrebare, cum il poti numi iubit, daca nu ai mai mers cu el pe strada pana acum, si te miri de mersul lui?

| sofisis a răspuns:

Eu zic sa astepti sa ghiceasca in stele ce nu iti convine tie la el. De ce sa ii spui tu? N-are haz.
Sunteti impreuna de...ieri? Sau ceva de genul?
Draga mea, e MUSAI intr-o relatie sa explici ce iti convine si ce nu. De asemenea e iimportant sa aflii daca ceea ce tu nu suporti, la celalalt este ceva de neschimbat. Pana nu discuti cu el si nu ii explici exact de ce ai reactiile pe care le ai...nu vei ajunge la nici un rezultat.

| Dorotheea21 a răspuns:

Esti sigura ca tipul din descriere e iubitul tau? big grin
Fiindca atunci cand iubesti, aflii/stii/intuiesti/SIMTI, ce ii place si ce nu ii place persoanei la care tii.
Ori saracul ala, nu stie mai nimic din ce te deranjeaza pe tine la el si la comportamentul lui, si nici nu pare ca ar vrea sa afle, are un comportament de imatur, cu fite in cap...
CE iubesti la el, freza? laughing

| Melonnn a răspuns (pentru Dorotheea21):

RESCRIU!
Cel mai bun raspuns primit laughing

| PsihopatX3 a răspuns:

Nu îti place comportamentul lui... ori te desparți de el ori îl dresezi.

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi dacă vrei să te despărți de el "uite, acum, că n-ai băut nimic, ești treaz și înțelegi ce-ți spun, sper să nu te enervezi, dacă te-ai supărat că m-am distanțat de tine, înseamnă că mă plăci, însă cred că ne-am pripit puțin, și simt nevoia să luăm o pauză. Ești de acord?"

| Gigs a răspuns:

Spunandu-i... simplu