| Aimèeeee a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu. Suntem impreuna de 7 luni dar eu m-am cam plictisit deoarece de la un timp incoace este mult prea posesiv, gelos intr-un cuvant sufocant. Tine extrem de mult la mine, plange daca ne certam dar eu nu mai vreau sa continui cu el. Cum sa ma despart de el fara sa sufere?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa inteleg ca tu nu il mai iubesti? ori exista un alt baiat? incearca sa vorbesti cu el, zii ca luati o pauza sa vezi ce se intampla.ori ii zici ca nu are rost sa va amagiti si gata..nu sunteti facuti sa fiti impreuna.e bine sa "tai raul" acum decat mai tarziu
O zi frumoasa sa aihappy

| Aimèeeee explică (pentru caramela):

Da, simpatizez si pe altcineva happy

9 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Chiar o sa-l doare daca va veti desparti, oricum ai face-o. El te iubeste foarte mult, de aici vin toate starile lui de posesivitate, gelozie. Iar mai ales ca plange cand va certati...crede-ma nu vezi des baietii care sa planga pentru o fata. De ce vrei sa va despartiti? Nu-l iubesti? Daca e asa spune-i, dar desigur ca-l va durea. Insa, daca tii la el incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca ai si tu nevoie de putina libertate, sa nu mai fie posesiv, gelos ca n-are de ce. Tot ce trebuie sa faci e sa-i arati ca trebuie sa aiba incredere in tine, sa-i arati ca il iubesti. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste atat de mult, oricum i-ai spune, o sa sufere la fel de mult.
Intalniti-va intr-un loc linistit si vorbiti. Spune-i ce simti, ce consideri ca ar fi sa faceti.Ca nu mai are rost sa continuati deoarece simti ca nu mai poti face asta, ca ai nevoie de o pauza, sa fii singura.
Spune-i adevarul.Nu-l minti! Nu merita sa fie mintit.
Ai grija cum iti alegi cuvintele, sa nu sune prea ''dur''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procedeaza si tu la fel ca baietii, raceste relatia, injumatateste intalnirile voastre, redu totul la jumate, nu dintr.o data, e inuman, pregateste.l asa o sa suporte mai usor despartirea, si nu te arunca din prima in bratele altuia da.ti timp pentru a avea alta relatie dupa ce nu vei mai fi cu fostul tau.

| Aimèeeee explică:

I-am spus de N ori ca vreau sa luam o pauza, dar imi zice, de fapt ma implora sa ma razgandesc pentru ca ar suferi si plange imi spune ca se omoara deoarece nu poate trai fara mine. Ii spun mereu ce ma deranjeaza si zice ca se schimba doar ca sa nu mai fiu suparata pe el, dar tot asa face.

| Aimèeeee explică:

O sa incerc sa ma departez de el, dar cand o sa se termine vacanta o sa ne vedem zilnic pentru ca suntem in aceeasi scoala si e inevitabil sa nu ne intalnim. Suntem in clasa a 12-a. Chiar nu mai vreau sa continui cu el. E mult prea copil, imatur. Va multumesc pentru sfaturi!
Astept cat mai multe :*

| cllaudDia a răspuns:

Spune-i adevarul. Explica-i ca prin gelozia si posesivitatea lui, sentimentele tale au fost afectate, si ca numai poti sa stai cu el asa.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Daca vrei sa te gandesti la el mai mult ca la tine atunci fa-l pe el sa vrea sa va despartiti.Stii si tu cum daca stii ce nu-i place.Ar fi prea usor daca ti-as da totul mura-n gura:p

| Anaaaaaaaa a răspuns:

PAi explica-i ca luati o pauza sau na nu-i mai raspunde la telefon daca iti zice sa mergi sa te intalnesti cu el ii spuni ca nu ai timp si cu timp o sa vree el sa va despartitihappy Baftaa!happy