| tamaie a întrebat:

Am cunoscut o fata acum cca o luna si nu stiu ce sa fac in continuare...
Dupa cum spuneam, am inceput sa vorbesc cu ea, ne vazusem de mai multe ori inainte (facem amandoi naveta la scoala), aveam impresia ca ma place, ma rog, am vorbit cu ea la inceput era destul de interesata de mine, imi lasa mesaje etc, pana cand m-a intrebat de o prietena de-a ei, ce parere am de ea si evident ca nu am picat in plasa, am raspuns ca e o fata ca celelalte. Alta data mi-a spus ca ma saluta acea fata si I -am spus sa nu mai imi spuna de ea, stiu suna dur dar sunt genul cu cartile pe fatawinking, de atunci cred ca s-a suparat si imi raspundea mai sec, mai rar sau la un timp mai mare...Astea pana nu I -am mai dat mesaj si am zis sa o las o perioada, in autobuz doar ne salutam, pana cand zilele 'astea' am stat cu o alta prietena de-a ei mai nebunatica asa si aceasta a stat cu capul pe mine, nu sunt cu ea sau ceva doar asa.
Urmatoarea zi m-am pus in spatele ei dupa ce am salutat-o si tot drumul s-a jucat cu parul, cand ne-am intors de la scoala m-am gasit din nou cu prietena ei si aceasta a luat anoracul meu la ea spunand ca il aduce urmatoarea zi la o anumita masina, si surpriza era si ea si statea in fata locului unde obisnuiam eu sa stau si unde ma astepta cealalta cu anoracul... Tot s-a jucat cu parul, si cand a coborat s-a uitat asa cu o fata la mine din care nu stiam ce sa cred si mi-a spus 'pa'.
Ps: mie imi place de ea, nu o iubesc si nu prea imi vine sa renunt la ea dar nu am mai vorbit pe fb de vreo 15 zile si nu stiu ce sa fac, sa ii dau un mesaj maine dimineata, poate o binedispun?
Nu prea pot sa imi dau seama din comportamentul ei deoarece este foarte greu de citit...

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Niciodata sa nu amesteci iaurt cu corcoduse. Intelegi?

| tamaie explică (pentru WaterDrop):

laughing se lasa de interpretat...
sa nu o mai bag in seama? deoarece m-a vazut cu cealalta?
daca gresesc, spune-mi happy

| WaterDrop a răspuns (pentru tamaie):

1 la mana, nu faci push and pull cu fete de 14-15 ani pentru ca este foarte posibil sa te ia in serios laughing Aici a fost prima greseala "am raspuns ca e o fata ca celelalte", tu ai fost singurul care a pus capcana si ai si picat in ea. Iti dai seama ca a aflat imediat ce i-ai spus, apoi te-a vazut cu prietena ei stand apropiati. Tu cum crezi ca a perceput asta?

Poti incerca sa te duci la ea direct si sa-i spui ca doar pe ea o placi sau ramai cu cealalta daca "doar o placi". Data viitoare incearca sa nu-ti mai tragi singur plasa de sub picioare pentru ca asta ai facut acum.

| tamaie explică (pentru WaterDrop):

Apreciez raspunsul dar din tot romanul pe care l-am scris te-ai pierdut putinlaughing
sunt trei fete A, B, C
o plac pe A, de ea ma intereseaza doarwinking
B este prietena lui A, cea cu care m-a vazut A
iar C este o fata care ma place si de care A m-a intrebat ce parere am.
A si B au sigur aproape de 17 si C nu ma intereseaza
deja am frigiderul prin de carne, pune-o in alta parte, sorry laughing)))

| WaterDrop a răspuns (pentru tamaie):

3?! Pai cine sa mai inteleaga. Probabil B i-a spus lui A cine stie ce doar ca sa va faca rau pentru ca si ea te place. Ia si asta in calcul.

P.S: Tot nu inteleg complet situatia laughing

| tamaie explică (pentru WaterDrop):

Cu acordul tau rescriu romanul mai strans daca pot happy
deci, toti de care spuneam facem naveta, pe toate le vedeam aproape mereu, intr-o zi b a venit la mine si m-a abordat, etc, ma suna mai mereu la inceput si din astea dar mie nu imi place de b deoarece e cam nebuna asa si se cam da la baieti...
m-am cunoscut cu A de care spuneam ca am impresia ca ma place si inca o am sad, eu o plac pe ea, ma rog, am vorbit la inceput, imi lasa mesaje si chestii din astea, totul decurgea frumos pana cand ea mi-a spus de C, ca ce parere am despre ea, i-am spus ca e o fata oarecare, alta data ca ma saluta C si i-am zis sa nu imi mai spuna de ea, simplu si direct...
am mai vorbit cu ea dupa asta dar parca o afectase putin, i-am lasat impresia ca o plac ca vreau sa fiu cu ea, parea ca e de acord cu mine, nu ma contrazicea sau ceva de genul... si asa usurel a inceput sa imi raspunda greu, pe diferite scuze, sec, am intrebat ce se intampla a zis ca nu are nimic, ca nu e suparata si daca am vazut ca o tine asa am zis sa o las o perioada... cam 15 zile m-a evitat la microbuz, eram pur si simplu uimit.
a treia saptamana m-am intalnit cu b si am stat cu ea pe banca, langa A nu m-am pus, doar am salutat-o. eram in spatele lui A si isi tot misca parul si din astea. cand ne-am intors, eu vorbisem cu B sa vina cu masina cu care vin eu si probabil a auzit si A, era putin mai in fata si a venit si ea, m-a vazut din nou cu B, B a tinut mortis sa ramana un anorac de al meu la ea pe motivul ca il aduce a doua zi la o anumita masina. a doua zi era B pe locul unde obisnuiam sa ma pun eu si A in fata noastra, m-a pupat B, ne-am mai jucat asa putin laughing), am ras etc... si cand a coborat A, s-a uitat in ochii mei asa cu o fata din care nu am inteles nimic nimic si m-a salutat...
prostia e ca eu nu o vreau decat pe A. celelalte nu ma intereseaza.
sa o mai bag in seama? ma gandeam maine de dimineata sa ii las un mesaj, poate o binespun si din astea, daca ma place sigur o va face fericita. dar in acelasi timp ma gandesc la orgoliul meu deoarcee nu vreau sa intru in rahat si sa ma injosesc asa pentru o fata care crede ca nu insemn nimic pentru ea.
tu ce ai face?
sorry happy
fundita e a tawinking
PS: A si B numai vorbesc acum, nu stiu motivul, b a izs ca e un motiv de fete...