| Izabella312 a întrebat:

Am o poveste mai lunga. Am 16 ani iar in primavara, am vazut un baiat pe holurile scolii si am simtit ca m-am indragostit de el, ciudat pentru ca nici macar nu il cunosteam. In scurt timp am aflat ca e din alta clasa de a IX-a. A urmat scoala altfel in care toate clasele de a IX-a au mers la film. Era si el pe acolo si l-am vazut. Insa nu am reusit sa vorbesc cu el pentru ca era in celalalt capat al salii. Dupa film, am mers cu mai multe colege sa mancam. La un moment dat, a trecut si el pe acolo. Una din colegele mele, stiind ca imi place de el, s-a dus la el, si i-a zis ca ea crede ca ar trebui sa face cunostinta. Atunci a venit la masa si am facut cunostinta iar apoi a plecat. A fost ciudat. In acea seara i-a dat mesaj prietenei mele. Normal ca nu mi-a convenit ca tocmai ei i-a dat mesaj. A doua zi am vazut tot ce au vorbit si colega mea i-a zis ca imi place de el. In acea seara mi-am facut curaj si i-am dat si eu mesaj spunandu-i sa nu ia in seama ce ii zice colega mea. De atunci am vorbit aproape zilnic. Deja stiam foarte multe despre el. Dar tot ce faceam era sa ne dam mesaje. La scoala doar ne salutam pe holuri. De multe ori se facea ca nu ma vede. Insa prin mesaje vorbeam mereu, chiar si in orele cand nu faceam mai nimic. Singura data cand am vorbit fata in fata a fost la o activitate. Ieri, fiind ultima zi de scoala, a fost premierea. Era si el acolo. Dupa premiere, am iesit din sala de festivitati iar pe hol era el cu un coleg. M-am dus sa-l salut iar in acel moment colega mea m-a impins in el. Apoi m-am intors la ea si i-am zis sa inceteze iar ea m-a facut fraiera si tampita. El a vazut toate astea. Am plecat de acolo iar el cu colegul lui veneau din spate. Si numai deodata se intoarce colega mea la ei si ii spune ca vreau sa-mi iau adio de la el(vreau sa ma transfer la fosta mea scoala din V-VIII). Atunci el s-a cam speriat si au plecat. M-am simtit nasol si nu inteleg de ce a vorbit cu mine atat prin mesaje iar cand ne intalneam ma evita si se comporta de parca nu ne cunosteam. Acum ca a venit vacanta, chiar nu o sa ne mai vedem. Mi-e rusine sa-i mai dau mesaj si nici el nu mi-a mai dat ieri. Dar nu inteleg cum de a vorbit asa mult cu mine pe facebook si mi-a zis foarte multe despre el, despre fosta iubita, de alte necazuri ale lui iar cand ne vedeam parca nu cu mine vorbea. Voi ce credeti? Sa-i dau mesaj sau ar trebui sa renunt la el? Nu pot sa zic ca nu am inceput sa tin la el insa totusi e un strain pentru mine. Orice sfat mi-ar fi de folos.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca te`ar place sa zicem, cu adevarat, crezi ca te`ar considera o ciudata sau doar o fata diferita si zapacita cu care si`ar dori sa fie pentru ca fiecare zi va fi diferita alaturi de tine si nu se va plictisi niciodata de voi? happy

Ciudat = diferit, special

Daca el nu vede asta, atunci nu te place pe cat ar trebui.Intreaba`l si vei afla imediat cat il duce mintea si cat te place.Astfel te poti linisti si sa iti gasesti o persoana mai buna care sa tina la tine asa cum esti.

10 răspunsuri:
| KaraSiAtat a răspuns:

Cs:Go Connect:
CNA.INDUNGI.RO = 93.119.24.143:27015
JBGO.INDUNGI.RO = 93.119.24.65:27015

| WaterDrop a răspuns:

Ori este timid si nu are curaj sa zica nimic cand va vedeti fata in fata, ori nu te place si te considera doar o prietena cu care pierde timpul vorbind online.Mai bine fa`ti tu curaj si intreaba`l daca place sau ce naiba vrea pentru ca el clar nu are obiectul sexual necesar pentru a face asta.Asta, sau continua sa te mananci in ganduri, am auzit ca stresul e bun.

| Izabella312 explică (pentru WaterDrop):

Deci sa-i dau eu mesaj si sa-l intreb? Nu crezi ca m-ar considera o ciudata dupa toate ce s-au intamplat?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Izabella312):

Nu te-ar considera o ciudata deloc.

| WaterDrop a răspuns (pentru Izabella312):

Daca te`ar place sa zicem, cu adevarat, crezi ca te`ar considera o ciudata sau doar o fata diferita si zapacita cu care si`ar dori sa fie pentru ca fiecare zi va fi diferita alaturi de tine si nu se va plictisi niciodata de voi? happy

Ciudat = diferit, special

Daca el nu vede asta, atunci nu te place pe cat ar trebui.Intreaba`l si vei afla imediat cat il duce mintea si cat te place.Astfel te poti linisti si sa iti gasesti o persoana mai buna care sa tina la tine asa cum esti.

| annonim677 a răspuns:

Du-te la el si pune-i mana pe scula, daca nici asta nu merge chiar nu are sentimente pentru tine.

| ElenaMariajnk1441 a răspuns:

Ar fi cazul sa ti spun ca am o mica povestioara identica cu a ta laughing daca voi aveti anturaje diferite, iar el are o reputatie mai deosebita, faptul ca te ignora e doar din cauza ca nu vrea sa fie vazut cu tine. desi poate i place compania ta. ar fi cazul sa l dai dracu', lucrurile astea de obicei nu ajung nicaieri

| Izabella312 explică (pentru ElenaMariajnk1441):

Nu are nicio reputatie.dar in fine, cred ca asta ar trebui sa fac. As asculta cu mare drag povestioara ta. happy

| IonutGemanar a răspuns:

In primul rand asta e o problema de adolecenti care poate fi foarte frustranta uneori. Eu sunt de parere (pentru ca asa procedez si eu uneori) ca respectivul baiat nu-si dorea o relatie, dar nu vroia sa te faca sa-l urasti sau sa para antisocial asa ca a decis sa vorbeasca cu tine.Tot ce ai de facut este sa-l inviti la o discutie fata in fata in care sa-i explici tu, frumos ca-ti place de el si sa-l intrebi daca este reciproc. Si spune-i sa fie cat de sincer poate. Mult succes! happy