| sleier a întrebat:

Am o problema.Eu si iubita mea cu care ma stat 1 and si 2 luni ne-am despartit pentru o luna iar dupa ne-am impacat. Eu am incercat in tot acest timp sa ma impac cu ea dar ea ma refuza. Si era geloasa cand ma vedea cu alte fete cu care eram doar strict prieten. Insa acum a vrut sa ne impacam si ne-am impacat.Ea mi-a spus ca a stat cu un alt baiat in acest timp. Au vorbit o sapataman si in a doua saptamana se sarutau si ieseau seara.(ei sunt din acelasi sat) Problema este ca ea nu mi-a zis cine este insa mi-a aratat o poza si eu l-am recunoscut. Este un sofer pe tir de 26 de ani.Un timp mic de statura si slab. Iubita mea are 16 ani iar eu am 19. Mi-a zis ca a stat cu el pentru ca a incercat sa uite de mine dar nu a reusit. Eu nu prea cred asta.Si vreau sa aflu daca s-a culcat cu el.Pe ea daca o intreb nu stiu daca imi va zice adevaru. Ma gandesc sa il intreb pe el dar fata in fata. Ce ma sfatuiti sa fac. Ea era virgina cand s-a culcat cu mine prima data. Ia curs sange de mai multe ori cand faceam dragoste. Nu prea cred ca s-a culcat cu ala.dar ce putea sa vrea unul de 26 de ani de la ea.Sigur nu o relatie din moment ce el nici nu sta prin Romania prea mult. Ce ma sfatuiti sa fac?

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand ar trebui sa ai incredere in iubita ta.
Pe asta se bazeaza o relatie. Si stii mai mult de ce? Pentru ca ti-a zis. N-ai aflat tu, de pe la unu sau de pe la altul'. Eu asta fac mereu cu iubitul meu, ii spun tot. Si din cauza asta el are incredere in mine.

De aflat sigur, nu poti decat sa-l intrebi sau sa-i citesti conversatiile cu el, ceea ce e destul de urat- personal eu zic sa recurgi la astfel de cazuri, pentru ca in fond, ea nu-ti mai era iubita.

Puterea de a trece peste asta, de a avea incredere in ea si de a continua aceasta relatie o poti gasi doar tu, in tine. Din pacate, de cele mai multe ori, sfaturile unor straini nu te ajuta decat pe moment- insa forta ti-o gasesti singur. Succes, si mare grija la alegerile pe care le faci! Fiecare oameni sunt diferiti, tu stii ce poti si ce nu poti face!

| wildthing a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-l lasi in pace pe baietasu' ala. Nu e vina lui ca prietena ta e curva, iar daca tu pui botu' la vrajeala ca s-a combinat cu el la nici 2 saptamani dupa ce s-a despartit de tine, ca sa te poata uita, esti naiv. Chiar daca nu s-a culcat cu el, eu nu as ierta-o si m-as desparti de ea pentru ca m-a tradat...dar daca tu tii la ea atat de mult si vrei sa fii in continuare cu ea, eu zic sa nu mai "sapi" sa afli acest lucru, ci lasa lucrurile asa cum sunt si prefa-te ca nu s-a intamplat nimic, pentru ca altfel te vei consuma aiurea, fara sa ai o certitudine vreodata. Daca s-a culcat cu el nu vei sti niciodata cu siguranta, pentru ca femeile sunt capabile sa nege pana in panzele albe, iar pe ceea ce spune baiatul ala nu te poti baza pentru ca ori va nega ca sa evite un eventual conflict, ori iti va spune ca s-a culcat cu ea ca sa te oftice, chiar daca nu ar fi adevarat.

| Ririru a răspuns (pentru wildthing):

Curva nu e cam mult spus avand in vedere faptul ca ei nu erau impreuna? Sau daca tu te-ai desparti de iubita ta, te-ai duce dupa un timp la alta, te putem face nenorocit?

| wildthing a răspuns (pentru Ririru):

Voi femeile nu intelegeti deloc barbatii. Nu are absolut nici o importanta ca nu mai erai cu mine cand te-ai culcat cu altul. Daca ma vrei inapoi, nu te culci cu altul in perioada in care am fost despartiti, pentru ca tot tradare o voi numi si tot nu voi putea trece peste. Si sigur, eu vorbesc aici despre cazul (ca si cel de fata) in care tu mi-ai dat papucii mie. Daca eu sunt cel care m-am despartit de tine (fara sa fii vinovata de nimic) si apoi te vreau inapoi, atunci intr-adevar, nu am dreptul sa te intreb daca te-ai culcat cu altcineva in acest rastimp. Daca eu m-am despartit de tine pentru ca ai fost vinovata de ceva, mi-ai facut ceva urat, iar apoi cumva ne impacam, tot nu voi putea accepta ca te-ai culcat cu cineva intre timp.

| Ririru a răspuns (pentru wildthing):

Iarta-ma pe mine, insa nu am citit in intrebarea lui nimic despre faptul ca ea i-ar fi dat papucii.

| wildthing a răspuns (pentru Ririru):

Reiese din context.

| DeeaMarry a răspuns:

Omule, o relatie se bazeaza pe incredere.
E ridicol sa stai sa faci pe detectivul.
Daca nu crezi in ce iti spune inseamna ca s-a dus relatia.
Si de ce te-ar interesa ce a facut atunci cand ati fost despartiti?

| cristimihailov a răspuns:

Are vreo importanta daca si-a tras-o sau nu cu el?

Nu mai era cu tine in acea perioada.

| viperra a răspuns:

Salut.I primul rand, stiu ce zice la faza cu äm fost cu el doar pentru a te uita pe tine", fiindca si eu am oncercat sa fac aste, dar nu a reusit.Multe fete fac asta,dar apoi li se spune ca "vezi? dupa ce ne-am despartit te-ai bagat cu altul". Adevarul e ca,da, facem asta ca sa uitam durere.Ok, revenind, nu prea cred eu ca ala iti va zice adevarul, mai ales daca o iubeste.Mai dai o sansa fetei si vedeti dupa ce se intampla.Zic ca e super bine daca era geloasa.NU cred ca sunt asa de multe motive ca sa te ingrijorezi pe cat crezi.Succes! happy