| Liora a întrebat:

Hei TPU! am o problema in dragoste laughing. mnda, pai sunt inca indragostita de fostul iubit cu care am fost in urma cu 2 ani. intre timp a aparut in peisaj o tipa lui ii plaace de ea, si se vede. ( vorbeste mult cu ea, orce ar face trebuie neaparat sa fie pe placul lui Bianca- tipa despre care vorbeam etc etc. ) Bianca incearca (si se vede) sa fie prietena cu mine dar eu numai nu o pot suporta. dupa mine e o mare parasuta. (poate pentru ca arata ca si una... se comporta ca si una. si vorbeste ceva gen. Pitipoanca.) pai adevarul este ca Bogdan-fostul meu pr. o place iar pe mine nu prea ma vede mai mult de o simpla amica. ra imi cere sfaturi si zilnic. parca e tot mai rece de mine. si tot mai cald cu Bianca. in preajma lui incerc sa ma comport normal deci nu cred ca a observat ca imi place. Si mi-e frica sa-i spun ce simt pentru ca am impresia ca o sa reactioneze ciudat si se va rupe si prietenia pe care o avem acum. OKOK. Sfaturi plz big grin

1 răspuns:
| Andrey43 a răspuns:

Sfatul meu e sa ii spui tot ce ai pe inima incearca sa-i spui ca il iubesti lupta pentru el spune-i ca mereu l-ai iubit si ti-a fost teama sa ii spui sa nu reactioneze urat. Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el sa il faci sa se simta cat mai bine cu tine sa il faci sa rada doar asa va uita de Bianca si va reveni sentimentele care le traia pentru tine da tot ce ai mai bun din tine daca il iubesti asa de mult. NEVER GIVE UP! mult succes