| TnCristinaa a întrebat:

Am o problema si efectiv nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred.E o poveste putin mai lunga Sper sa cititi si sa imi dati un sfat Acum 3 luni am inceput sa vorbesc cu un baiat Inainte sa vorbim il vedeam mai mereu pe la scoala si tot zicea,,ce frumoasa e fata asta,ce ochi are" si odata eram cu un coleg si a trigat la el:,,Ai grija de fata aia" De Sfantul Ion mi-a dat mesaj pe facebook:,,La multi ani!",desi nu era ziua mea si el stia asta.I-am zis ca nu este ziua mea si l-am felicitat deoarece era a lui (Se numeste Ionut)
De atunci incepuse sa ma bage mereu in seama,facea glume si incepusem sa fim prieteni.El stia ca eu sunt genul de fata care invata si care e mai timida,mai cuminte de fel si in gluma mi-a zis,, tocilaro" A vazut ca nu imi place sa imi zica asa si incepuse mai mereu sa o zica ca sa ma enerveze mai mult.El nu prea este genul de baiat pe care il preocupa scoala..intelegeti ce vreau sa spun.
Dupa un timp mi-a zis ca tine la mine mai mult decat ca la o prietena si eu nu prea vedea de ce ar tine la mine pentru ca nu ma consider frumoasa sau desteapta si a zis ca tine la mine pentru ca nu sunt ca celelalte fete.Eu nu prea am fost de acord si am incercat sa evit subiectul pentru ca imi era teama sa nu faca misto.El avusese o relatie inainte si si-a surprins prietena in timp ce se saruta cu altcineva.Eu mereu ocoleam subiectul si incepuse sa imi placa sa vorbesc cu el,incepusem sa ma atasez de el, dar nu o aratam.La inceput era amuzant si facea glume etc..asa era felul lui de a fi, dar pe parcurs devenise mai serios si mai trist..cam asa ceva.Vazandu-l asa ma simteam prost si i-am zis ca tin la el,dar nu sunt pregatita de o relatie.El a zis ca nu renunta, ca nu face misto.Isi pusese poza cu mine la telefon si din intamplare a vazut.o mama lui si l-a intrebat cine este in poza si el a zis,,iubita mea". Mama lui a zis ca vrea sa ma cunoasca.El mi-a zis odata ca daca vreau imi da si parola de la facebook,dar i-am zis ca nu am de ce sa ii cer asa ceva. Incepusem sa vorbim mai rar,el nu prea ma mai baga in seama, dar incepusem eu sa fac asta.Incepuse sa vorbeasca diferit, raspundea mai greu si asta ma deranja.Incepusem sa tin foarte mult la el.Chiar daca toata lumea il vedea mai,, glumet" sau "cel care face misto"..pe parcurs am observat ca nu e chiar asa cum parea..Intr-o zi l-am bagat in seama,dar vorbea la fel de ciudat.,,mda",,, aha" si dadea seen si raspundea greu.
Eu ma simteam foarte prost si ma simteam in plus..mereu Devenise foarte ciudat si rece M-am suparat foarte tare in acea zi si i-am zis ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim si fiecare sa isi vada de viata lui ca poate e ocupat. A zis ca seara oricum nu este ocupat si ce am,iar eu i-am zis ca asa consider ca e mai bine si ca il voi sterge de la prieteni.A zis ca ce este cu mine ca nu intelege, dar daca asa vreau..ok..si dupa mi-a dat el block.In seara aceea i-am dat un mesaj pe WhatsApp in care i-am spus ca tin la el si sa nu uite asta,iar el a vazut,dar nu a raspuns. In urmatoarele zile ma simteam foarte rau pentru ca nu mai vorbeam, pentru ca nu mai era la fel si ma gandeam la el mereu.Ma gandeam ca am gresit si ca am reactionat asa deoarece eram suparata si nu trebuia sa procedez asa.Mi-am facut curaj si i-am dat mesaj pe wapp, dar nu primise si m-am gandit ca l-a dezinstalat.I-am dat pe numarul lui si dupa un timp a raspuns si m-a intrebat cine sunt.I-am zis si m-a intrebat ce fac si i-am zis ca imi pare rau pentru tot. El a zis: Acum iti bati joc de mine" I-am zis ca nu as face asa ceva si ca vreau sa vorbim..sa ma deblocheze.A zis ca ii zic ca tin la el, dar nu mai vreau sa vorbim si dupa imi cer scuze de parca nu s-a intamplat nimic..Pana la urma l-am convins si m-a deblocat.I-am zis ca sa imi zica ce are ca vreau sa rezolvam si imi pare rau si a zis ca nu are nimic.Nu prea mai vorbeam,raspundea greu si vorbeam doar cand il bagam in seama,dar tot,,mda",,aha".Am insistat de multe ori si l-am intrebat ce are ca sa rezolvam, dar a zis ca oricum nu-mi pasa.Ma simteam prost si in plus.L-am lasat cateva zile in pace si nu a mai zis nimic.L-am bagat in seama si vorbea la fel de ciudat si foarte putin.Nu stiu ce sa mai fac ca sa revina totul la normal.Tin foarte mult la el si ma simt foarte prost cand vad ca vorbeste asa,, sec". Ce sa fac? Mie mi-a fost teama ca isi bate joc si nu prea i-am zis ca si eu tin la el.Dau FUNDA! Multumesc celor care isi rapesc din timp sa-mi dea un sfat sad

5 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Ii zici ca tii la el si ca vrei sa vorbiti ca odinioara. mingea e la el

| rebiik a răspuns:

Draga mea, spune-i sa iesiti afara si sa rezolvati totul. Iar daca nu vrea si nu isi da seama de ceea ce face nu stie ce pierde. Si poti trai si fara el. Nu e ultimul baiat

| TnCristinaa explică (pentru rebiik):

Am uitat sa mentionez.Eu am 17 ani si el 20 si fiecare locuieste in alta parte. Eu nu sunt de acolo..doar fac liceul acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| iulianaandreeafrumusica a răspuns:

Spune-i ce ne-ai spus si noua o sa vezi o sa fie la fel ca si inainte dar sigur o sa te ierte