| dreamhight a întrebat:

Am o problema stresanta si nu stiu cum sa-i dau de cap. acum 2 ani (eu fiind in clasa a-8-a) fratele meu care era in a 12-a a adus un coleg de clasa pe la noi. Era dragut si amuzant... si am inceput sa il plac. Problema este ca acum sunt in a 10-a si inca imi mai place de baiatu ala foarte mult. se poarta obisnuit si imi zambeste mereu cand ma vede. De fiecare data cand iesam cu fratele meu la club venea si acest baiat.Mai tot timpul eram cu ochii pe el dar el nu se prea uita la mine. In fine, de balul bobocilor au fost si ei. In acea seara nu m-am maii uitat asa de mult la el, am stat cu colegele mele. Ma intalnit cu cea mai buna prietena si l.am ignorat total. In acea seara imi zambea mai mult ca de obicei si dupa un timp m-a luat de barba si mi-a zambit (am fost tare fericita)... de Craciun nu mi-a mai zambit, nici nu a vorbit cu mine si de atunci incerc sa il uit, sa mi-l scot din cap dar nu merce. Cand ma gandesc la el sunt foarte fericita desi stiu ca nu am nici cea mai mica sansa sad
Am incercat sa imi fac prieten dar nu imi plac. Va rog! imi puteti da un sfat sa mi-l pot scoate din cap?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Daca-l iubesti, nu ti-l poti usor scoate din cap. Daca este foarte tanar, nu se pricepe sa te 'abordeze', atunci trebuie sa intelegi, gingas sa-l ajuti.Sigur e o situatie de acest gen.Rigiditate in comportament, din cauze de timiditate, sunt daunatoare.Dar asa se intampla.Invers, tupeul exagerat inhiba partenerul. Sper sa gasesti calea de mijloc:implicarea in activitati comune, culturale sau de orice fel, daca va potriviti, sigur vei avea succes:multa rabdare si intelepciune.

3 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Ce nu inteleg eu la voi e urmatoarea chestie: de ce nu vorbiti inainte de a renunta... spre exemplu de fiecare data cand am placut o fata am mers la ea si am vorbit...de multe ori am luat-o in gura dar de multe ori am si reusit

| dreamhight explică (pentru shadow72):

Este cel mai bun prietel a fratelui meu si recent a incheiat o relatie ce a durat 1 an iar fratele meu mi-a spus ca nu vrea o relatie serioasa si mai ales cu o fata cuminte

| CuteAsFuck a răspuns:

O Doamne... Dacă nu puteți fi împreună poate ar trebui să-l uiți. Ascultă muzică, ajută. Dacă vrei să îți zic eu câteva trupe, trimite-mi un mesaj. Love sucks :O3