| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de aproape 2 ani cu un baiat mai mic ca si mine,ma iubeste si il iubesc doar ca e tigan! Parintii mei stiu de el, nu ii deranjeaza chestia asta doar ca eu deja incep sa ma gandesc la o relatie de lunga durata si de viitor si nu cred ca as vrea sa fie cu el! Il iubesc enorm si m-am atasat de el dar mi-e frica ca nu o sa am nici un viitor cu el si nu vreau sa pun punct relatiei din cauza asta pentru ca mi-e greu si poate ma insel! Stiu ca nu trebuia sa ma bag in asta de la inceput dar nu m-am gandit ca o sa devina o relatie serioasa! Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Daca ai deja indoieli asupra relatiei voastre inseamna ca nu il mai iubesti si este doar o obisnuinta intre voi!
Dar daca chiar il iubesti, lasa lucrurile sa decurga de la sine ...Nu conteaza ce etnie are el, daca va iubiti o sa va fie bine impreuna! Gandeste-te asa, daca pana acum v-a fost bine, asa o sa fie si pe viitor (totusi sunt 2 ani happy )
Deci nu are rost sa pui punct!
Dar mai simplu, asculta-ti inima...Cum am zis, daca il iubesti, lasa lucrurile de la sine sa mearga mai departe happy

Bafta kiss

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca il iubesti, daca te iubeste, daca parintii stiu si sunt de acord nu vad unde ar problema.Mai ales daca baiatul isi vede de treaba si nu e un smecheras
Problema este insa alta.Din cate stiu eu, in comunitatea lor, tiganii isi aleg perechea din ai lor, mai laes daca veti avea un viitor impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta-ti inima.Asculta-ti sufletul.Asculta-ma e mine ca mai devreme sau mai tarziu relatia se va destrama si ai timp si de Guta daca vrei bani multi si viitor frumos cu un plod sau doi in brate.Asculta-te pe tine.

| NameHarris a răspuns:

Tiganul tot tigan ramanehappy

| ȘefuLaValută a răspuns:

Dupa aia faceti copii si ies metişi, gaseste-ți un roman ca sunt multi.Nu strica rasa!

| trasorv a răspuns:

Raspunsul e unul singur, daca esti conectata la realitatile zilei daca ai o parere buna despre tine si despre capacitatea ta de gandire, renunta si considera ca nu l-ai intalnit niciodata. Cea mai proasta alegere este sa-ti asculti inima -asculta-ti creierul, ratiunea este cea care nu te inseala niciodata, dar niciodata! TOATE dramele si cruntele dezamagiri din dragoste s-au datorat exclusiv alegerilor cu inima. Mai devreme sau mai tarziu iti vei frange mainile dar nu mai e nimic de facut. Sa-ti dea Dumnezeu gandul bun caci a alege cu inima e la indemana oricui - a alege cu creierul este EXTREM de greu...din pacate.

| OchiDeVultur a răspuns:

E tzigan, ii pui punct.Tziganii nu au dreptul la viata.

| LorenaTo a răspuns:

Tiganul tot tigan ramane! Mai devreme sau mai tarziu isi va arata adevarata fata, vei vrea sa scapi de el si nu vei mai putea. De tigan scapi cand vrea el, nu cand vrei tu. Nu vei duce o viata fericita.

| pufuleti203 a răspuns:

Lasal e ti gan