| BeiiBiiiyoo a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare happy sper sa cititi tot! happy

De cateva saptamani am cunoscut un baiat dragut la care am inceput sa tin, sa tin poate chiar prea mult. De cand l-am vazut el se purta prietenos cu mine, dar dupa aceea o fata m-a rugat sa-i scriu un mesaj si sa-i spun ca il place. Toate lucrurile au stat okey... am vorbit, i-am spus si dupa am tot tinut legatura laughing pe facebook. Ba chiar ma bagase si el in seama la un moment dat. La scoala mereu se uita dupa mine si imi zambea
si multe chestii dragute, dar incepuse sa nu mai imi raspunda la mesaje pe fb.
Ieri o fata il vazuse seara, pe la 19 laughing si m-a chemat si pe mine.
El era cu sora lui si inca o fata happy. Mi-a zambit,
iar dupa aceea strigase : " Buna Cristinaaa! " (pe mine)
acum ceva timp mai facuse asta la scoala dar nu spusese numele, iar eu nu am raspuns pentru ca am crezut ca vorbeste cu altcineva. oh go on Iar dupa ce am trecut de la acel magazin unde am facut sa para ca mergem doar ca sa trecem pe acolo a zis : " Cristina, Andreea mai fumeaza? " (fata de langa mine)
Dar eu am stat si m-am gandit de ce oare nu a intrebat-o pe ea asta si m-a intrebat pe mine laughing.
P.S :Acum cateva zile ii facusem acestui baiat un mesaj anonim unde ii dadusem destule detalii despre mine.
Astazi eram cu 2 fete si 2 baieti iar el trecut cu sora sa si o prietena de-a ei care ne-a salutat.Dar eu i-am spus : " Buna" si a lasat capul in jos si a tacut... iar eu acum nu stiu ce sa fac!
Unii spun ca nu am nici-o sansa altii zic ca poate ma crede macar draguta, dar este ciudat tot ceea ce se intampla si toata atitudinea sa fata de mine! Adica eu, daca m-ar place cineva, iar eu mi-as da seama, iar acea persoana nu prea mi-ar place, as evita-o ca sa nu ii dau sperante degeaba!
Toti spun ca este nesimtit, dar uneori timid, dar cu mine se poarta, nu stiu, diferit, la inceput pe fb cu mine vorbea difert fata de celelate, caci il mai bagasera prietene de-ale mele in seama si le raspundea in sictir :p.
Deci va rog dati-mi un sfat aici sau pe privat! Cel mai lung si clar raspuns v-a primii fundita,
iar toate celelalte voturi! Va multumesc daca ati stat sa cititi tot ce v-am scris aici! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

In situatiile de genul asta e bine sa nu te expui prea mult. Nu e cazul sa te declari sau ceva de genul.
E suficient sa actionezi : sa ii scrii mai des, sa il saluti si tu cand il vezi, nu sa-l lasi mereu pe el sa te salute, sa-l mai intrebi una alta. Pe scurt, fa-ti simtita prezenta cat de des si de mult poti.
Daca e timid o sa dureze putin dar se va intampla sa te invite undeva.
Daca e altceva ce-l retine, iti vei da seama. Aici intra in scena si intuitia ta care sa stii ca e mai buna decat orice observatie de la orice prieten.
Nu mai intreba in stanga si-n dreapta ca dáia esti derutata de tot.
Invata sa citesti omul si o sa ai raspunsul singura.
Plus ca e mai intens ce traiesti singura decat ce imparti cu toata lumea.
Si mai gandeste-te la ceva : daca el afla ca tu tot povestesti despre el si intrebi despre el? Asta e cu 2 taisuri : poate sa prinda curaj (daca e asta ce-i lipseste) sau sa se dezintereseze total.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ne spui sa noua cum ai reusit sa dai un mesaj anonim. In rest, nimic de comentat, se intrevede o mare si interesanta poveste de dragoste.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru neutrino):

Pai am facut un cont fals pe facebook si i-am scris acolo laughing.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
In primul rand ar trebui sa stai tot timpul cu el si sa il faci sa te placa, in al doilea rand ar trebuie sa ii spui ce simti inainte sa se indagosteasca de altcineva.
Bafta!

| MrAM a răspuns:

Cati ani ai de curiozitate?

| Șurubelniță a răspuns:

Tipul habar nu are pe ce lume traieste.
Probabil ca te place dar ceva il retine. Probabil ca aveti undeva in jur de 15 ani sau poate mai putin.
Ce sa zic, nu stiu cat de bine te cunoaste pentru care ar putea spune ca te-ar place. Faptul ca te trateaza diferit fata de alte fete ar trebui sa fie un plus pentru tine.
Acum nu te astepta ca tot timpul sa fie dragut cu tine, se mai intampla sa existe zile in care sa nu fie in apele sale, sa fie suparat, sa nu se simta bine, s.a.m.d. si sa nu se comporte la fel.
Ti-as sugera sa-i dai si tu mici semne ca esti interesata de el, baga-l mai mult in seama, nu astepta mereu ca el sa faca primul pas, acorda-i importanta, ii va place acest lucru.
In mod normal daca faci acest lucru, indiferent cat de timid este ar trebui sa faca urmatorul pas si sa iti spuna daca te place.
Alta modalitate prin care sa afli ar fi sa fii directa cu el si sa-l intrebi daca simte ceva pentru tine. Insa sunt singur ca nu vei face asta, in plus, se poate ca tipul sa se sperie daca faci asta si sa fuga de tine ca de muma padurii.
Cred ca e mai ok daca ai incerca prima sugestie.