| AdaElla a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare. cum pot recuceri un baiat cu care am mai fost dar de care m-am despartit. (acum el are prietena)? P.S. Mi-a spus ca inca mai tine la mine, dar ca nu atat cat tinea cand eram impreuna. Multu anticipat.:*

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-l in pace.Are prietena acum.Nu ti-ar conveni ca alta fata sa se bage peste prietenul tau.

| neutrino a răspuns:

Vei putea numai atunci cand va dori el si momentan este ocupat.

| Azµre a răspuns:

Nu poți! Nu ai cum să te amesteci în relația lui! E imoral ceea ce faci.
Să te pui și tu în locul prietenei lui să vedem cum te-ai simți?

| AleXisAleXis a răspuns:

Daca el are prietena nu are rost sa te bagi intre ei.
Daca tine la tine sa se desparta de ea si sa se impace cu tine.

| Gabriela1313 a răspuns:

Daca are o noua relatie inseamna ca a trecut peste. Fa si tu la fel.

| TwYsTz a răspuns:

Hmm... cam greu happy. Ai putea sal recuceresti! Da cati ani ai? (sa stiu ce sa-ti raspund, asa e greu daca nu iti cunosc varsta)! eu cred ca ar trebui sa te comporti mai matura pe langa el, sa ai grija cum vorbesti prin preajma lui! Sa devi mult mai bun, daca si el a zis ca inca mai tine putin la tine n-ar trebui sa renunti ( ADUI AMINTE DE MOMENTELE FRUMOASE PECAND ERATI VOI impreuna )! SAu ai putea sa cauti pe altcineva, poate mai bun decat el smug! BAFTA ^_^

| adda128108 a răspuns:

Buna! happy Pai din moment ce v-ati despartit, iar el are prietena, este normal sa nu mai tina la tine cum tinea in timpul relatiei voastre. Ai putea prima data sa aflii cat de mult tine la actuala sa prietena, dar sa nu incerci sa-i desparti..probabil atunci nu va mai dori sa se impace cu tine. Daca inainte te-a placut pentru felul tau de a fi, inseamna ca trebuie doar sa fii tu insuti, fara sa incerci sa iesi in evidenta sau alte lucruri. Daca a functionat o data, de ce n-ar functiona si a doua oara? happy

P.S : Nu-l stresa, nu-l face sa se simta constrans. In felul acesta probabil va lua o decizie nefavorabila pentru tine. Sper ca te-am ajutat. Mult noroc! happy