| adela_5527 a întrebat:

Cum pot recuceri un baiat cu care am stat dar s-a despartit de mine din cauza ca eram prea timidasadcrying? plz niste sfaturi ceva. dau fundita. pup:*:*:*

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, off ca erai timida s-a despartit de tine? Inseamna ca nu te-a iubit ca daca te iubea te accepta asa cum esti tu.
Sfatul meu e sa lasi timiditatea la o parte, sa comunici cat mai mult, sa ai incredere in tine si sa fi optimistahappy... uite si eu cand eram mai mica, adica in urma cu vreo 2-3 ani, eram extrem de timidahee hee, cand se apropria un baiat de mine ma pierdeam, dar cu timpul te mai maturizezi, comunici mai mult, iti faci multi prieteni, cunosti diferiti oameni si legi noi prietenii; nu prea aveam inainte incredere in mine, in plus ma desconsideram, dar am ajuns la concluzia ca asa am de pierdut si ca trebuie sa preiau intiativa ca nu am de pierdut daca las timiditatea si incerc sa fiu mai cu tupeu.
Acum m-am schimbat, depinde si de varsta, cu multa incredere in propriile forte, poti reusi!

| HBK a răspuns:

Nu uita sa il admiri si sa-l respecti, chiar daca relatia voastra a luat sfarsit. Stii si tu ca noi, oamenii, ne dorim intotdeauna ceea ce nu putem avea. Deci, nu te arunca la picioarele lui si nu-i arata ca esti in stare de orice sacrificiu pentru a-l aduce inapoi. Aceste gesturi il vor indeparta si mai mult.

Teama ca l-ai putea pierde pentru totdeauna te poate face sa te comporti intr-un fel in care nu te-ai comporta in mod normal. Prea multa presiune, prea multe lacrimi si rugaminti, prea multe telefoane, mesaje si email-uri pline de reprosuri, nu vor face altceva decat sa-i intareasca ideea ca a luat decizia corecta atunci cand te-a parasit.

Cel mai bine este sa faci ceva neasteptat. Intrerupe orice contact cu el pentru o perioada de timp. In acest fel nu se va mai simti agasat si sufocat si, in plus, va avea timp sa iti simta lipsa. Vei vedea ca va veni el la tine si te va cauta atat timp cat nu-i arati ca esti dispusa sa faci orice pentru a-l recuceri.

Desigur, va trebui sa faci mult mai mult de atat pentru a-l aduce inapoi, insa acesta este cel mai important pas. Ofera-i spatiul de care are nevoie si vei vedea cum relatia voastra va reintra pe fagasul normal fara ca tu sa faci eforturi prea mari.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai in primul rand nu mai fii asa timida ca nu te mananca, fi si u mai deschisa cu el ca doar nu`ti face nimic, vorbeste cu el deschis despre orice.suna`l spune-i sa` va intalniti la o cafea/sc/prajituraa/pizza sau ce vrei u, spune-i ca te`ai schimbat si nu maie sti fata care o cunostea el, spune-i ca te`ai schimbat esti mai sociabila. spune-i sa-ti mai dea macar o sansa. pup si bafta :*

| NothingPersonal a răspuns:

Mai bine lasa-l si hai cu mine happybig grin

| dreamgirl16 a răspuns (pentru NothingPersonal):

Fii sigur ca numa la tine nu vinehappy

| NothingPersonal a răspuns (pentru dreamgirl16):

Zi zau cu limba scoasa! happyhappy

| dreamgirl16 a răspuns (pentru NothingPersonal):

Esti cumva din oradea? ceva`mi suna cunoscut la tine!

| NothingPersonal a răspuns (pentru dreamgirl16):

Nu