| Andreutzaaandreea a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o intrebare in momentul cand se rupe himenul si se produce dezvirginarea curge si sange, dar ce faci in momentul ala cand se intampla asta sau sangele acela iti curge dupa un anumit timp de la actul sexual? Si va rog fara glume, chiar nu sunt experimentata in domeniul asta. Dau si funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea se produce in momentul intretinerii sexului de dezvirginare. Se poate sa curga mai mult dar acest lucru se produce extrem de rar. De regula totul se rezuma la cateva picaturi care in multe situatii pot sa treaca chiar neobservate. De asemenea s-a constatat si consemnat ca statistic circa 4 din 10 femei nu sangereaza iar la 1 din 10 himenul se poate rupe accidental inainte de inceperea vietii sexuale. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand se produce dezvirginarea, curge si cateva picaturi de sange, depinzand de la persoana la persoana.
Unele fete au himenul elastic si necesita mai multe partide de sex, sa se poate rupe himenul.
Binenteles ca, mai depinde si de forma himenului si de grosimea lui si mai ales de grosimea penisului care o penetreaza.
Sangerarea ar trebui sa se produca in timpul actului sexual si nu dupa aceea, pentru ca himenul este o pielita (o membrana) care este la intrarea in vagin, deci, nu curge nimic din vagin, doar se rupe usor pielita de la intrarea in vagin.
Uite aici, mai multa informatie despre tipurile de himen ale fetelor:
http://www.sexpert.ro/......himen.html

| andrey69 a răspuns:

Este la fel ca si cand te-ai taia la deget, curge sange atunci cand te tai.