| Dianaaaaaioanaaaaaa a întrebat:

Hei TPU, am si eu o nelămurire, menstruatia trebuia sa imi vina între 26 și 28 decembrie si nu mi-a venit, azi am observat câteva picături de sânge deschise la culoare. E posibil sa fi ramas însărcinată sau sa fie din cauza ca acum o lună am întrerupt anticonceptionalele? Mentionez ca am facut teste de ovulatie lună trecuta in zilele diferite si mi-au iesit pozitive si am facut neprotejat in zilele acelea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sunt "testele de ocupatie"?
Dar "zilele de file"?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fi ramas insarcinata daca conform spuselor tale ai intretinut acte sexuale neprotejate la sfarsitul carora sperma a fost ejaculata in vagin in perioada fertila care in acest caz din calcule reiese ca s-a situat cel mai posibil si probabil in zilele situate intre 9 si 15 Decembrie. Este indicat sa-ti faci un test de sarcina fiindca rezultatul obtinut in acest moment va fi garantat corect. Sa ia parte de noroc. Multa sanatate!

| Edyy5555 a răspuns:

Parerea mea este ca iti faci prea multe griji din nimic